Numer

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fantazja-Przygoda-Rozrywka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Fantazja, Przygoda, Rozrywka SF
Adam

...Robot zawstydził się, z obudowy znikły niezdrowe emanacje, ale zamiarów nie zmienił. Wskazał dziewczynie gniazdo utkane ze starych kabli, w którym kwiliła trójka małych jeszcze, nie w pełni skompletowanych robotowląt. Automat wyjaśnił, że jest wdowcem, ma trójkę dzieci i od dawna potrzebował kogoś do prowadzenia gospodarstwa, zwłaszcza że obowiązki zmuszają go do częstych wypraw w poszukiwaniu energii. Innych potrzeb, przynajmniej na razie, nie ma...

Powieść wznowiona w roku 2002 w zbiorze wznowiony w zbiorze 'The Bestiarium'.

byłem_fprefectem | 2014-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2014

Antyutopijna niedaleka przyszłość. Trzydzieści dziewięć miliardów ludzi skoszarowanych w 39 megablokach. Zamiast nazwiska numer, który przydziela się na podstawie testów na inteligencję, a który wyznacza miejsce w społeczeństwie, im mniejszy tym wyższe. Wszystkim i wszystkimi rządzi GLOK (GLObalny Komputer) nadzorowany przez pierwszą setkę. I wszystko wygląda doskonale. Tyle tylko, że GLOK chyba oszalał i chce zniszczyć ludzkość, a na jej miejsce stworzył doskonalszą rasę krzemowych myślaczy. A może tak się tylko wydaje?

Zaoglądnijcie resztowatość na http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2014/02/niech-bawi-nas-to-co-jest-skad-wziac.html

Maxim212 | 2013-05-31

Przepiękne studium tyranii.
Mniej obeznanym z dawnymi czasami podpowiem, że "Numer" był słuchowiskiem radiowym w doskonałej obsadzie. Szkoda, że nikt nie pomyślał o reedycji dźwiękowej. A może jest jakaś blokada dla wydawania satyr?

_encore_ | 2016-03-14
Przeczytana: marzec 2016