Absolute Beginner's Guide toDigital Photography
83-7404-155-2
fotografia
poradniki
Marta

W tej książce znajdziesz wszystko, co jest Ci potrzebne, aby robić wyśmienite cyfrowe zdjęcia i dzielić się nimi z przyjaciółmi i rodziną. Autorzy na samym początku umieścili szybkie Wprowadzenie, które krok po kroku nauczy Cię kilku podstawowych umiejętności, pozwalających na błyskawiczne robienie i drukowanie zdjęć. Potem zagłębili się w szczegóły, opisując w praktyczny i łatwy do zrozumienia sposób podstawy fotografii cyfrowej, obróbkę zdjęć i drukowanie.
Używając zrozumiałego języka, autorzy wyjaśniają takie zagadnienia jak naświetlanie, ogniskowa, oświetlenie, formaty plików, przechowywanie i organizacja zdjęć, używanie programów AdobeR PhotoshopR Elements oraz AppleR iPhotoR do obróbki i poprawiania zdjęć, drukarki, papiery fotograficzne, a także zamieszczanie zdjęć na stronach WWW i dołączanie ich do e-maili.
Nasz poradnik pozwoli Ci bez trudu przestawić się na używanie cyfrowego aparatu. Oto jedynie przedsmak tego, co znajdziesz w środku:

* Rozpoczniesz korzystanie z aparatu cyfrowego tuż po wyjęciu go z pudełka dzięki szybkiemu Wprowadzeniu do fotografii cyfrowej.
* Nauczysz się podstaw fotografii cyfrowej, w tym naświetlania, ustawiania ostrości, formatów plików oraz transferu zdjęć z aparatu do komputera.
* Odkryjesz potężne możliwości takich programów jak AdobeR PhotoshopR Elements oraz AppleR iPhotoR w edytowaniu i retuszowaniu zdjęć.
* Poznasz najważniejsze pojęcia potrzebne do drukowania zdjęć, takie jak rodzaje papieru, rozdzielczość i kolor.
* Dowiesz się, jak wysyłać zdjęcia do swoich przyjaciół i rodziny za pomocą poczty e-mail oraz umieszczać je na stronach WWW.

Magdalena | 2017-05-04
Przeczytana: 04 maja 2017

Przeglądałam ostatnio swoje półki z książkami i zobaczyłam ten poradnik. Pamiętam, że był kupiony bardzo dawno temu, a ja jeszcze go nie przeczytałam. Owszem, przeglądałam go, ale nigdy nie przeczytałam od początku nie końca. Kupno tej książki to był przypływ chwili, chwilowego zainteresowania się fotografią.

Muszę przyznać, iż temat ten zawsze budził moje zainteresowanie. Jednak zawsze pojawiało się w moim życiu coś ciekawszego, co powodowało, że do poznania ciekawych i przydatnych informacji na tema fotografii miałam zaglądnąć później. To później już nadeszło.

Książka ta jest z 2004 roku, więc jeśli chodzi o fotografię cyfrową i programy do obróbki zdjęć, czy drukowanie albo umieszczenie zdjęć na stronach internetowych, wiedza może być trochę przestarzała. Jednak, ktoś, kto niezbyt interesował się z tym tematem, a zdjęcia robił, bo lubił, może wynieść z tej książki przydatne informacje.

Przyznam, iż najbardziej zainteresowały mnie rozdziały na temat programów do obróbki...

szak-ster2 | 2015-11-02
Przeczytana: marzec 2015