Pamiętnik Czarnego Noska

Wydawnictwo: Czytelnik
miś, dla dzieci, Czarny nosek

Inne wydania

Opowieści o przygodach sympatycznego "zgubionego" misia Czarnego Noska. Ilustracje Adama Kiliana.

źródło opisu: własny

źródło okładki: zdjęcie własne

AnnaSikorska | 2016-11-15

Nowe wydanie: Wilga
Czy ktoś z Was lub Waszych dzieci ma swoją jedyną, ukochaną zabawkę, bez której świat nie byłby tak piękny? Czy Wasze dzieci tęsknią za swoimi towarzyszami zabaw? My mamy takiego misia i królika, bez których zasypianie jest niemożliwe. O podobnej więzi jest książka Janiny Porazińskiej. Czarny Nosek to wysłużony miś, który po latach zabaw i przygód trafia do redakcji i odpisuje dzieciom na ich listy, w których każde dziecko traktuje jak jedyną, niepowtarzalną i bardzo ważną osobę. Ciepło płynące z jego listów sprawia, że bardzo szybko staje się on popularnym pracownikiem redakcji. Z czasem dorabia się własnego „biurka”. Pogodny pluszak opowiada historię swoją i Małgosi, miała coraz więcej obowiązków w szkole i coraz mniej czasu na zabawy oraz wyprawy w świat zaniosła Czarnego Noska do czasopisma dla dzieci. Był dla niej tak ważny, że nawet nie przez moment nie pomyślała, że można go wyrzucić do śmieci. Chciała, by miał zajęcie i niósł innym radość. Ich wielka...

Ewa | 2016-06-28
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 1984 rok

Książka którą otrzymałam na zakończenie bodaj II kl. szkoły podstawowej. teraz -dla moich dzieci, co prawda zdarzają się w niej zwroty i wyrażenia już dziś nie stosowane lub występujące rzadko, to jeśli chodzi o aspekt językowy,ale wystarczy wyjaśnić sobie czy dziecku te małe zagadki:)Książka cudowna, ciepła, rozbudzająca wyobraźnię, dająca dziecku wiarę, że w misiu maskotce bije serduszko. Czemu nie?W końcu to prawo wieku i jego czar.Pamiętam do dziś mój zachwyt treścią opowieści o przeżyciach i więzi ogromnej pomiędzy małą dziewczynką a ukochanym misiakiem ze sklepowej wystawy, którego nic innego nie mogło zastąpić. Polecam serdecznie!!!

mio | 2011-04-21

Cudowna, dzięki niej zapragnęłam mieć swojego Czarnego Noska (swoją drogą każda książka tak na mnie wpływała), no i pamiętam, jak bardzo zrobiło mi się smutno, gdy uświadomiłam sobie, że mojego ukochanego Czarnego Noska zaskoczyła wojna...

aniaszew | 2017-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2017

Kupiłam nowe wydanie tej książki zwabiona piękną okładką. Bardzo ciepła opowieść o pluszowym misiu, który ma różne przygody.

Karoline | 2016-04-16

Absolutny faworyt z dzieciństwa. Pamiętam, jak przypadkowo ją znalazłam i przeczytałam tego samego wieczora, co dla 7-letniej mnie było zapewne niemałym wyzwaniem. Podejrzewam, że ta historia będzie ze mną do końca życia.

Ewa | 2012-08-12

Tymonowi (6 lat) podobała sie.

Magdalena | 2017-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2017