Każdy pies ma dwa końce

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
pies, zwierzęta, dla dzieci
Barbara

Książka jest kontynuacją powieści "Nie głaskać kota pod włos". Teraz sympatyczna para bliźniaków: Beata i Paweł wyjeżdża z rodzicami - wydaje się, że będzie spokojnie i przeciętnie, jednak bliźniaki, dzięki wrodzonej skłonności do pakowania się w kłopoty, zamieniają spokojny wypoczynek na niespodziewaną i pełną przygód wyprawę.

źródło opisu: Opis autorski użytkownika Reminiscencja

Elena | 2014-06-21

Treści książki najdokładniej nie pamiętam ale pamiętam,że kiedy czytałam to we wczesnych latach podstawówki bardzo mi się podobała.

Książeczka jest kontynuacją pozycji pt. "Nie głaskać kota pod włos". Opowiada o rodzinie Leśniewskich: ojcu Olgierdzie, mamie Aleksandrze, najstarszej córce Agnieszce, trzynastoletnim Leszku i siedmioletnich Bąblach - bliźniętach Beacie i Pawle.
Pogodna i humorystyczna. Z posmakiem beztroski. Akcja rozpoczyna się w czerwcu, gdy rodzina szykuje się na odbycie corocznego obowiązkowego wakacyjnego urlopu.
Agnieszka to odpowiedzialna, sumienna i praktyczna harcerka, która jest nieocenioną pomocą dla rodziców w wychowaniu Bąbli. Wakacje ma spędzić pilnując dzieci kolonijnych w Bukowinie Tatrzańskiej.
Leszek przeżywa piątą miłość w ciągu miesiąca. To ona wygna go na wakacyjną pracę przy zbieraniu malin wraz z paczką szkolnych przyjaciół.
Bąble to nad wyraz bystre dzieciaki, mające manię zbierania zapasów żywnościowych.
Ojciec rodziny próbuje zachować stoicki spokój mimo rozgardiaszu, jaki powoduje czwórka dzieci, głównie wycofując się na bezpieczne pozycje. Potrafi jednak wkroczyć...

Miśka | 2012-11-30

Świetna!!

iwona | 2016-07-03

Przeczytane, bardzo dawno. Teraz chcę sobie przypomnieć:)

Aramaiti Natt | 2011-07-23
Przeczytana: 2000 rok

Fajna książka, lekka i przyjemna

Tsukki | 2017-05-03
Karina | 2017-01-23