Szkoła, balet, całus przez komórkę

Tłumaczenie: Anna Maria Adamczyk
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Schule, Ballett & Handykuss
Ervisha

Bille doskonale rozumie, że Tino ma dla niej mało czasu. Dla kogoś, kto przygotowuje się do egzaminu do Akademii Baletowej, trening jest najważniejszy. Na szczęście istnieją komórki, zawsze można do siebie zadzwonić. Podczas szkolnej zabawy karnawałowej Bille niecierpliwie czeka na swoją sympatię albo przynajmniej na SMS-a. Jednak w zamieszaniu nie słyszy komórki i dochodzi do brzemiennej w skutki pomyłki: chłopak w masce, który całuje Bille, to nie Tino! Tym razem nie wystarczy telefon. Aby się wykaraskać z tarapatów, Bille musi wymyślić coś szczególnego!

RebelAngel | 2014-06-30

Kiedyś, gdy przeczytałam tę książkę wydała mi się ona całkiem fajna. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że jest to trzecia część przygód Bille.
Teraz, gdy przeczytałam wszystkie trzy, to ta część wydała mi się nudnawa. W zasadzie wciąż to samo. Dopiero ponad połową książki zaczęło dziać się coś nowego...

Justine | 2013-05-25

Tino przygotowuje się do egzaminów do Akademii Baletowej, przez co ma bardzo mało czasu. Treningi są dla niego najważniejsze, a Bille doskonale to rozumie. Dzięki istnieniu komórek mogą do siebie dzwonić. Nadchodzi szkolna zabawa. Bille czeka na swoją sympatię albo przynajmniej na jakąś wiadomość od niego. Ze względu na hałas, dziewczyna nie słyszy swojej komórki, a wtedy dochodzi do pomyłki. Całuje chłopaka, którego uważała za Tino, a który nim nie był. Jedynym sposobem, aby wywiązać się z kłopotów, które spadły na Bille, jest wymyślenie czegoś szczególnego. Tym razem telefon jej nie pomoże.

Fabuła jak najbardziej jest ciekawa, mimo tego, że książka nie jest zbudowana z jakichś zawiłych akcji i wzrastającego napięcia. Problemy bohaterki potrafią umilić nam czas. Są pełne emocji i przede wszystkim są realne. Każdej z nas mogłoby się to przytrafić. Książka wciąga, a my z każdą kolejną stroną wciągamy się w zwariowaną historię zwykłej nastolatki.

Powieść czyta się bardzo szybko i...

MyBooks Nasze-recenzje | 2013-01-11

SMF: "Szkoła, balet, całus przez komórkę" jest dosyć babską książką, ale na plus. Nie ma w niej jakiejś porywającej akcji, czy namiętności. Po prostu zwyczajna nastolatka i realne problemy jakie mogą jej się przytrafić. Zabawna, dobrze się ją czyta. Myślę, że najlepszy wiek na przeczytanie tej książki to dziewczyna 11-14 lat.
Queen Dee: Książka "Szkoła, balet, całus przez komórkę" jest książką zabawną, z dużą ilością emocji. Bohaterka, ma realne problemy. Przeżywa wzniesienia i upadki, ale najczęściej wychodzi z opresji. Czytałam ją dawno, ale mimo tego pamiętam co się wydarzyło - co wskazuje, że zapada w pamięć. Jak na wiek osoby, która powinna ją przeczytać - jest naprawdę dobra, jednak według mnie wiek to 9-12 lat.

Pełna recenzja: http://my-books-1220.blogspot.com/2012/12/szkoa-balet-caus-przez-komorke.html
Blog z recenzjami książek "MyBooks - Nasze Recenzje" : http://my-books-1220.blogspot.com/

agaxoxo1 | 2013-04-10

Miałam do wykorzystania bon w księgarni i mój wybór padł na tą książkę.Niestety nie kapnęłam się,że to 2 część.Mimo tego można było połapać się w akcji.Książka dosyć ciekawa,zabawna,ot taka lekka do czytania.

Ervisha | 2010-10-23

Książka nudna jak jej poprzednik. Akcja mało wciągająca a bohaterowie tacy nijacy. Dla mnie ta książka to była strata czasu.

Kanakuji | 2012-01-03

Bardzo mi się ta książka spodobała i sądzę że warto ją przeczytać.

anna91 | 2012-04-21
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

dostalam w prezencie od Natalki:*i czytam

Elena | 2016-08-07
MałaMi883 | 2016-07-07