Zielone czyli Wakacje w Dłusku

Wydawnictwo: Glob
8 (11 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny

Powieść młodzieżowa z 1971 z ilustracjami Leszka Drzewińskiego.

źródło opisu: własny

źródło okładki: zdjęcie autorskie

ZapomnianaBiblioteka | 2015-01-06

Wojtek z rodzicami wyjeżdża na wakacje do niewielkiej miejscowości na Pomorzu. Celem wyprawy jest leśniczówka położona nad malowniczym jeziorem. Chłopiec szybko nawiązuje znajomości z dziećmi gospodarzy. Niestety, nie tylko w czasie deszczu dzieci się nudzą.

Więcej na:

ArtP | 2012-12-27
Przeczytana: 1985 rok

Pomimo tylu lat od przecztania czyli jakieś blisko 30 lat temu nadal bardzo dobrze pamiętam tę książkę, którą czytałem będąc w szkole podstawowej i daję maks.wysoką ocenę bo niewiele książek pamięta się tak dobrze po tylu latach. Zachęcę nią moje dzieci i polecam wszystkim.

PWS | 2017-01-08

Wracają wspomnienia z dzieciństwa, książką zastępowała kiedyś laptopa, smartfona gdy nie było pogody na zabawę z kolegami, często sięgało się po książkę jedną z nich były ... wakacje w Dłusku. Miło wspominam tą książkę stojącą u mnie na półce :-)

Jacek47 | 2016-10-16
Przeczytana: 2015 rok

Bardzo lekko napisana przygodowa opowieść o dzieciakach spędzających wakacje na wsi nad jeziorem .
Godne polecenia. Zachęcam .

Amakira | 2015-08-06
Gienka | 2015-06-28