Wyspa Pingwinów

Wydawnictwo: Czytelnik
L'ile des pingouins
satyra
Filip

Historia wyimaginowanego państwa pingwińskiego, będąca niejako karykaturą dziejów Francji.

chrispu | 2014-03-02
Na półkach: Różne, Przeczytane, Posiadam

Coś dla wielbicieli "historical fiction". Dziwaczne dzieło. Prawie ślepy mnich chrzci pingwiny, które potem otrzymują cechy ludzkie pozostając nadal w swojej ptasiej postaci. A dalej poznajemy całą historię ich długiej cywilizacji (przypominającą z zamierzeniu dzieje Francji). Jeśli potraktować to jako dzieło z gatunku fantastyki, to nawet nieźle wyszło. Da się jakoś sprawnie przeczytać. Jednak jako książka historyczna - tylko znawcy historii Francji będą mogli się tu doszukać jakichś analogii do rzeczywistości. Dla pozostałych - może znużyć. Plusem tej książki jest, jak dla mnie, jej dosyć lekki język, wartka akcja i trochę humorystycznych sytuacji.

Maniek | 2012-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2012

zabawna historia, autor stworzył świat w którym pingwini stali się ludźmi, ale pozostali Pingwinami. Karykatura dzisiejszego świata, Europy a przede wszystkim Francji bo autor jest Francuzem.

Konrad | 2016-08-29
Trithemius | 2016-07-08