978-83-7228-294-1
biznes, finanse
KoZa

Zakres tematyczny niniejszego opracowania obejmuje podstawy rachunkowości i jest adresowany do grona czytelników, którzy rozpoczynają naukę rachunkowości, jak i tych, którzy chcą zaktualizować swoją wiedzę z tej dziedziny. Prezentowana problematyka z zakresu podstaw rachunkowości zgodna jest z krajowymi normami prawa bilansowego i obejmuje m.in.: istotę i metodologię rachunkowości, formalne, prawne i organizacyjne aspekty prowadzenia ksiąg rachunkowych, rozróżnianie i klasyfikowanie składników majątku i kapitałów, podstawowe typy operacji gospodarczych oraz ich księgowanie na kontach bilansowych i wynikowych, znaczenie dokumentacji księgowej oraz zasady sporządzania, dekretowania i ujmowania w księgach rachunkowych podstawowych dowodów księgowych, ustalanie wyniku finansowego i sporządzanie uproszczonych sprawozdań finansowych, tj. bilansu oraz rachunku zysków i strat. Układ strukturalny poszczególnych rozdziałów książki jest dostosowany do programu kursu "Podstawy rachunkowości" prowadzonego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce i zawiera, oprócz wyjaśnienia poruszanych zagadnień, także przykłady liczbowe oraz schematy księgowań.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne