Cienie sławy

Les Larmes De La Gloire
83-207-1676-4
sławne kobiety
alex2586

Pani de Stael mawiała, że "sława to dla kobiet pełna blasku żałoba po szczęściu". Książka Gonzague'a Saint-Bris, redaktora naczelnego magazynu "Femme", to potwierdza. Jej bohaterkami są kobiety, które choć szaleńczo kochały, miały niezliczonych wielbicieli, przeżywały namiętne romanse, nigdy właściwie nie zaznały prawdziwej miłości, a jeśli nawet spotkały na swej drodze "tego jedynego", nie dane im było cieszyć się zbyt długo miłością. Z drugiej strony los podarował im bogactwo, urodę, talent, rozgłos.

Isadora Duncan, Coco Chanel, Rita Hayworth, Maria Callas, Ava Gardner, Jackie Kennedy, Grace Kelly, Romy Schneider i lady Diana miały świat u stóp, a mimo to były nieszczęśliwe. Dlaczego? Autor, świetnie rozumiejący kobiety, obdarzony niezwykłą wrażliwością, o duszy romantyka, szuka odpowiedzi na to pytanie, nie tylko w suchych faktach, ale i zakamarkach dusz bohaterek. Przedstawia też wiele nieznanych szczegółów z ich życia, widzi bowiem te sławne kobiety, jak nikt inny, dążąc do prawdy, nie zapomina, że ich radości i smutki nie różniły się niczym od przeżyć i emocji zwykłych śmiertelniczek.

Mary Poppins | 2015-08-27
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane