W rogatywce i w berecie

Wydawnictwo: LTW
83-88736-52-3
Michał

Wspomnienia J.J. Korabiowskiego rejestrujące w chronologicznym porządku fakty z życia oficera artylerii polskiej zawieraja bardzo cenny materiał dokumentalny oraz anegdotyczny dotyczacy historii szkolnictwa artyleryjskiego. Bardzo interesująco przedstawił autor przygotowania do wojny w 1939, sam przebieg oraz dalsze jego perygrynacje we Francji i w Szwajcarii, a w końcu demobilizacja w 1945 oraz perypetie podczas poszukiwania pracy i włączania się do cywilnego życia.

bogfrytki | 2013-02-03
Na półkach: Przeczytane, 2013