Filmowe skandale i skandaliści

Wydawnictwo: Twój Styl
83-7163-562-1
film, aktorzy, skandale, reżyserzy
alex2586

Historia kina była jednocześnie historią przemian obyczajowych i politycznych XX wieku. Taśmy utrwaliły świadomość Homo Sapiens w naszym "nowym wspaniałym świecie". Aktorzy, którzy wywoływali (programowo lub bezwiednie) skandale, pokazywali względność norm obyczajowych i przyczyniali się do ich zmian. Polityczne skandale ujawniały sprzeczności interesów grup społecznych, narodów czy ras.

MONICZKA | 2014-12-19
Przeczytana: 01 grudnia 2014

Dużo wiadomości w skróconej formie. W każdym przypadku jedynie wzmianka. Jeżeli chciałabym się dowiedzieć więcej, to musiałabym skorzystać jeszcze z innych źródeł. Przynajmniej przez to zostałam wprowadzona w wiele tajemnic, afer związanych z kinem i jego przedstawicielami.
Ciekawa jeżeli chce się wiedzieć więcej o sprawach z wielkiego świata.

MissBrasil | 2014-01-18

Książka zawiera krótkie opisy skandali i skandalistów,którzy albo w swoich czasach a nie rzadko i również dzisiaj wywoływały szok i niedowierzanie.Są tu więc i ekscesy z życia osobistego wielkich postaci ale i również te związane z pojawieniem się na ekranach prowokujących filmów.Niektóre wymienione przez autora pozycje są rzeczywiście ciekawe, inne mniej,tak więc książka ta moim zdaniem nie jest pozycją obowiązkową dla wielbicieli kina.

Mitooo | 2016-03-04

Książka za 10 zł. Warta tej ceny. Dobrze się czytało, ale pojawiło się sporo błędów, które jednak wpłynęły na mój odbiór całości.

LadyCherry | 2015-05-25
Tinidril | 2014-11-19