Niebezpieczna misja

Tłumaczenie: Joanna Dyła-Urbańska
Wydawnictwo: Akapit Press
Time Train to the Blitz
Ag2S

Zwyczajny spacer w słoneczny dzień zamienia się w niebezpieczną podróż w czasie. Joe i Scarlett oraz ich ukochany pies Pippy wsiadają do tajemniczego pociągu, który zawozi ich prosto do… Londynu w sam środek nalotu bombowego. I mają do wykonania niezwykle ważną misję. Czy dadzą radę? „Niebezpieczna misja” Sophie McKenzie to trzymająca w napięciu, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji podróż w...

„Niebezpieczna misja” Sophie McKenzie to trzymająca w napięciu, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji podróż w czasie.

To był zwyczajny, normalny spacer w pewien słoneczny dzień zamienia się w niebezpieczną, groźną podróż w czasie.Opowiada przygoda o rodzeństwie Joe i Scarlett, którzy razem z ukochanym, ślicznym psem Pippy zaciekawieni,bardzo zaintrygowani wsiadają do tajemniczego pociągu, który przenosi dwoje dzieci w czasie drugiej Wojny Światowej do Londynu, gdzie trafiają w sam środek nalotu bombowego. Rodzeństwo ma do wykonania przed sobą niebezpieczną misję,która jest niezwykle ważna dla nich. Czy poradzą sobie? Czy dadzą radę? nie będę zdradzać nic więcej przekonacie się, czytając tę książkę!

Pomimo, że ta książka jest bardzo cieniutka i krótka to jest bardzo dobra, ciekawa, wzruszająca daje mnóstwo do myślenia przesłanie ma życiowe.
Autorkę Sophie McKenzie uważam, za wspaniałą, dobrą pisarkę, pisze mądre,piękne i poruszające powieści chwytające za serce, trzymająca w napięciu zdecydowanie i w dobrej akcji.
Ta książka mnie urzekła, wzruszyła po prostu zachwycona jestem lekka, przyjemna i...

sujeczka | 2011-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2011

Plan przeczytania wszystkich książek Sophie McKenzie wydanych w Polsce jest przeze mnie konsekwentnie realizowany. Wczoraj rano sięgnęłam i w ciągu niecałej godziny pochłonęłam jej kolejną powieść - „Niebezpieczną misję”. Jako że książka skierowana jest dla dzieci podrzuciłam ją do przeczytania także mojemu młodszemu bratu, który chętnie zgodził się mi pomóc w pisaniu tej recenzji ;)

Książeczka (ma zaledwie 127 stron) opowiada o przygodzie, która spotkała rodzeństwo Simmons – Joe'a i Scarlett. Podczas zwykłej zabawy z psem w parku, drogę zajeżdża im dziwny pociąg. Zaintrygowani wsiadają do środka... i w mgnieniu oka przenoszą się do Londynu z czasów II wojny światowej, gdzie mają do wykonania pewną misję. W pociągu na wielkim ekranie przedstawiona im została tragedia dziesięcioletniego Alfiego, który w maju 1941 roku zginął w bombardowaniu, próbując ostrzec przed nim swoją głuchą babcię. Zapoznani z tą historią, muszą zapobiec temu, by rzeczywiście się wydarzyła. W książce...

klopusik | 2013-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Książkę przeczytałam w niecałą godzinę. Jest ,,lekka", przez co łatwo i szybko się ją czyta.

Sysia33 | 2014-01-10

Bardzo dobra książka na nudny wieczór. Jest lekka, ale wciągająca. Polecam każdemu !

Monika | 2017-01-05
Przeczytana: 14 stycznia 2017