Niebezpieczna misja

Tłumaczenie: Joanna Dyła-Urbańska
Wydawnictwo: Akapit Press
Time Train to the Blitz
Ag2S

Zwyczajny spacer w słoneczny dzień zamienia się w niebezpieczną podróż w czasie. Joe i Scarlett oraz ich ukochany pies Pippy wsiadają do tajemniczego pociągu, który zawozi ich prosto do… Londynu w sam środek nalotu bombowego. I mają do wykonania niezwykle ważną misję. Czy dadzą radę? „Niebezpieczna misja” Sophie McKenzie to trzymająca w napięciu, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji podróż w...

„Niebezpieczna misja” Sophie McKenzie to trzymająca w napięciu, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji podróż w czasie.

sujeczka | 2011-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2011

Plan przeczytania wszystkich książek Sophie McKenzie wydanych w Polsce jest przeze mnie konsekwentnie realizowany. Wczoraj rano sięgnęłam i w ciągu niecałej godziny pochłonęłam jej kolejną powieść - „Niebezpieczną misję”. Jako że książka skierowana jest dla dzieci podrzuciłam ją do przeczytania także mojemu młodszemu bratu, który chętnie zgodził się mi pomóc w pisaniu tej recenzji ;)

Książeczka (ma zaledwie 127 stron) opowiada o przygodzie, która spotkała rodzeństwo Simmons – Joe'a i Scarlett. Podczas zwykłej zabawy z psem w parku, drogę zajeżdża im dziwny pociąg. Zaintrygowani wsiadają do środka... i w mgnieniu oka przenoszą się do Londynu z czasów II wojny światowej, gdzie mają do wykonania pewną misję. W pociągu na wielkim ekranie przedstawiona im została tragedia dziesięcioletniego Alfiego, który w maju 1941 roku zginął w bombardowaniu, próbując ostrzec przed nim swoją głuchą babcię. Zapoznani z tą historią, muszą zapobiec temu, by rzeczywiście się wydarzyła. W książce...

klopusik | 2013-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Książkę przeczytałam w niecałą godzinę. Jest ,,lekka", przez co łatwo i szybko się ją czyta.

Sysia33 | 2014-01-10

Bardzo dobra książka na nudny wieczór. Jest lekka, ale wciągająca. Polecam każdemu !

Fantasmagoria | 2016-04-22
Elizabeth | 2016-02-16