Moc słowa nie : sztuka podejmowania decyzji

Tłumaczenie: Monika Faryna
Wydawnictwo: Diogenes
Die Kraft Des Nein
83-7227-720-6
Danuta

Słowo "nie" jest wyrazem sprzeciwu - bardziej właściwym dla męskiego świata buntu i agresji niż kobiecego świata łagodności i cierpliwości. Czy jednak nie ulegamy tu wieloletnim stereotypom? Jak często kobiety uzyskują "święty spokój" za cenę rezygnacji z własnych pragnień i potrzeb? "Moc słowa nie" to podręcznik asertywności - uczy określania własnych granic, nieulegania presji otoczenia....

"Moc słowa nie" to podręcznik asertywności - uczy określania własnych granic, nieulegania presji otoczenia. Każdy ma w sobie własne źródło siły, z którego powinien nauczyć się czerpać. Poradnik U. Dahm jest przeznaczony dla kobiet gotowych do podjęcia zmian w swoim życiu oraz poszukujących mądrego i fachowego przewodnika. Autorka, opierając się na własnym doświadczeniu, pisze przystępnie i konkretnie o problemach, które dotyczą kobiet bez względu na szerokość geograficzną. Książka nie jest przykładem wojującego feminizmu, ani nawoływaniem do bycia samotną, przebojową i niezależną, ale zawiera wiele praktycznych i wiarygodnych wskazówek, które mają pomóc kobiecie w realizowaniu zdrowych i kreatywnych relacji z innymi ludźmi.

[Bertelsmann Media; Diogenes, Warszawa 2000]

Zabencja | 2013-04-07