Jak określić inteligencję emocjonalną

Tłumaczenie: Norbert Radomski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poradnik [Rebis]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Measuring emotional intelligence
83-7120-974-6
Danuta

Ta książka jest doskonałym uzupełnieniem bestselleru Daniela Golemana Inteligencja emocjonalna, wskazuje bowiem, jak określić IE - iloraz emocjonalny, lepiej odzwierciedlający umiejętność radzenia sobie w życiu niż II - iloraz inteligencji. To odkrywczy przewodnik rozwijania inteligencji emocjonalnej oraz jej twórczego wykorzystania - nie tylko w indywidualnej pracy nad sobą, ale również w dużych i małych przedsiębiorstwach. Autorzy wskazują, w jaki sposób można odnieść prawdziwy sukces przez rozwijanie pewnych elementów charakteru, na przykład umiejętności współżycia z innymi ludźmi czy zdolności radzenia sobie w stresujących sytuacjach. Wyjaśniają też, jak rozpoznawać mocne strony swojej emocjonalności, a także, jak przezwyciężyć problemy z nią związane. Po prostu - jak powiązać osiąganie szczytów w karierze zawodowej z harmonijnym życiem osobistym.

Danuta | 2010-10-21
Magda | 2015-07-09