Deal with the devil

Wydawnictwo: Ellora's Cave
9781419927089
paranormal romance
daria

Luz Velez is a shapeshifter who can't shift. Every time she tries to summon her inner wolf, she has a massive panic attack. Worse, her anxiety extends to the rest of her life. At twenty-seven, she's still a virgin because attempting to have sex sends her into lockdown mode. She's miserable and stuck-until Jude Jacobson comes along. Tall, blond and dangerous, Jude is the most feared vampire in...

Tall, blond and dangerous, Jude is the most feared vampire in town and the minute he sees her, he wants Luz. Vampires and shapeshifters don't date but he makes her an offer she can't refuse-a blood exchange that will help her control her panic attacks and give her the life she's always wanted.

Luz is desperate-she takes Jude up on his offer. But she doesn't expect to fall for the darkly seductive vampire-or to be plunged into danger when her past comes calling. When Jude's own dark secret comes to light, she begins to question her deal with the devil and wonder if she and Jude can make it . . . or if they'll die trying.

Reader Advisory: Though the author handles Luz's past trauma sensitively, some readers, particularly those with a history of sexual abuse, may find this story disturbing.

źródło opisu: http://www.goodreads.com

źródło okładki: http://www.goodreads.com

Miriam Fraser | 2014-10-01
Przeczytana: 30 września 2014

Spotkałam się z wieloma pozytywnymi opiniami na temat tej książki. Przekonało mnie to, by samemu zapoznać się z powieścią.

Świat przedstawiony, to świat w którym równolegle istnieją wampiry, wilkołaki i ludzie. Życie tam jest trudne. Zasady są brutalne, nie ma tam miejsca na słabość, by przeżyć trzeba zabijać.
Główną bohaterką książki jest Luz. Jest niezmiennym wilkołakiem. Dla swojego bezpieczeństwa izoluje się od swojego gatunku i szuka akceptacji wśród ludzi. Wielki przełom w jej życiu następuje gdy spotyka Juda. Jakaś siła ich ciągnie ku sobie, ale jest jeden problem. Jest on jej największym wrogiem- jest wampirem.

Książkę bardzo przyjemnie mi się czytało. Występuje tu dużo akcji i romansu, czyli jak dla mnie idealny przepis na wciągającą powieść.

Przeczytałam :) kolejny raz i zdecydowanie znowu do niej wrócę, kiedy będę musiała odreagować po nietrafionym wyborze literackim :):).
Kocham wyważoną fabułę tej opowieści. A że są wampiry i paranormalny świat, to tylko woda na mój czytelniczy młyn :).
Jeśli komuś wpadnie w ręce, a lubi tę tematykę - polecam gorąco!!!

Charlie1608 | 2014-04-27
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

Pakt z diabłem jest idealnym przykładem o tym, jak ludzie traktują niecodzienne relacje. Może nasi bohaterowie są nie z tego świata - wampir i wilkołak - a jednak, gdyby zamiast tego wpisać Europejczyka i Afroamerykankę, możemy spokojnie odnieść to do rzeczywistości.

Pomijają to, jak Evangeline świetnie potrafi odnieść nawet tak fantastyczny pomysł jak wamiry i wilkołaki do rzeczywistości to jednak znowu!! po raz kolejny rozpaliła mnie do czerwoności. Gdy tak czytałam sobie tą książkę, stwierdzam jedno - niech żałują Ci, którzy tego nie przeczytali.

Z całego serca dziękuję tłumaczom (nieoficjalnym), za trud i pracę jaka włożyli - ale wiedzcie - jest to niesamowite!

Polecam 100 %

asia20100 | 2013-05-28

Nigdy bym nie pomyślała, że spodoba mi się tematyka zmiennokształtnych itp.-jestem pod wielkim wrażeniem! Książka rewelacyjnie napisana- bardzo wciąga i zaskakuje! Momentami jest bardzo gorąca i nieprzewidywalna...:) Zdecydowanie polecam :)

Wybebeszamy_książki | 2015-08-07

Aaa, cóż za okładka. Jakie przesłanie. Ah, myślę, że to jest właśnie książka, której szukałam. Taka głęboka, zawiewa dramatyzmem z nutką suspensu. Ta akcja, te wilkołaki, ta miłość!
Er... nie, moment.
To jednak nie ta książka. Zerknijmy jeszcze raz, czyżbym pomyliła słowa? Cóż... nie do końca, tylko nie zapomnijmy pokropić całej wypowiedzi dużą dawką sarkazmu.
Jeśli poszukujecie książki, która jest krótka, banalna, sztampowa, irytująco "oryginalna" <autorka próbuje ile sił, ale jej nie wychodzi> i z licznymi scenami "erotycznymi", taa, ta pozycja powinna Wam wystarczyć.
Zapoznajcie się z Luz <co to za imię?!>, która jest, co oczywiste, pokrzywdzoną przez los, nierozumianą, niespełnioną i nieszczęśliwą wilkołaczycą. Nie zapomnijmy wspomnieć, że nie może się zmieniać i ciągną się za nią straszne wspomnienia! W ten sposób zrozumiemy, że podłoże jej zachowania jest logiczne i ugruntowane na beton. Czy Luz kiedykolwiek pokocha? Czy znajdzie miłość życia? A może na zawsze zostanie...

Kamisia | 2011-10-20
Przeczytana: 19 października 2011

Książka dla dorosłych pełna erotyzmu opisanego w świetny sposób,rozgrzewa do czerwoności,wciąga jak narkotyk musisz po prostu czytać i dojść do końca....

KamilaZ | 2015-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2015

No po prostu nie wierzę- skąd tyle pozytywnych opinii na temat tej pozycji?

Paranormalny romans Latynoski Wilkołaka i Wikinga Wampira :)
Do książki miałam 2 podejścia, pierwsze po polsku, ale tego się nie dało czytać, tłumaczenie zmasakrowane. Poszukałam wersji w oryginale- ciut lepiej, ale nie oszukujmy się, "jąkanie się" bohaterki nie znika, tak samo, jak głupiutkie dialogi, akcja, która toczy się w żółwim tempie. Infantylność Luz tłumaczona jest jej przeżyciami w okresie dojrzewania, stosunkami z rodziną, z watahą, zachowaniem dziewictwa prawie do 30, potem chęcią jego utraty. Wyjątkowo denerwująca postać. A Jude? Niby groźny, potężny Wiking, ale to tylko cechy wymienione kilka razy przez autorkę, niepoparte żadnym działaniem ze strony bohatera. I to wyznanie miłości po pierwszym seksie. Uśmiałam się. Kultura dwóch ras potraktowana powierzchownie. Szok.

Nie polecam.

Masumi11 | 2013-05-11
Na półkach: Przeczytane, Moje, 2013
Przeczytana: 11 maja 2013

Jeżeli ktoś lubi wampiry i zmiennokształtnych a do tego dawkę niezłego sexu - to jest idealna pozycja.
Książkę wciągnęłam w ciągu kilku godzin nie mogąc się oderwać. Ciągle coś się dzieje, emocje dawkowane są stopniowo co powoduje ciągłe napięcie i niemożność odłożenia książki. Ktoś napisał że jest gorąca - jest. Powiedziała bym ELEKTRYCZNA :)
Dziewczyny które tłumaczyły odwaliły kawał dobrej roboty :)

Sorrow | 2013-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Oj długo wzbraniałam się przed zmiennymi... twierdziłam, że taka tematyka to raczej nie moja bajka i nawet nie wiecie jak bardzo się pomyliłam!!! Książka rewelacyjna :) jest wszystko co powinno być z jednym minusem - zdecydowanie za krótka :) szkoda, że autorka nie rozbudowała bardziej tej historii :)

| 2014-11-19

Wartka akcja z sensacyjnym wątkiem, miłość, seks i paranormalny świat. Wszystko to sprawia, że książkę czyta się jednym tchem. Polecam.