Dzieje Polski w malarstwie i poezji

Wydawnictwo: Interpress
albumy
Kamulka84

Wybór obrazów i wierszy pod wspólnym tytułem Dzieje Polski w malarstwie i poezji nie jest podręcznikiem historii. Nie stanowi dokumentacji wydarzeń historycznych, a jest tylko obrazem tego, w jaki sposób historyczne wydarzenia widzieli malarze i poeci. Jest to imaginacyjny obraz dziejów, przeważnie powstały już po upływie pewnego czasu, opóźniony - nieraz bardzo znacznie - w stosunku do wydarzeń, które opisuje.

vonspike | 2013-06-04
Kamulka84 | 2010-10-20