Mitologia : atlas

Atlante di mitologia
832133848-8
mitologia, kultura, historia
Kamulka84

Jest to "przewodnik" dla podróżnika po szerokim świecie mitów. Na każdej stronie rozmieszczone są w ilustrowanych rubrykach nie powiązane czasowo dwie lub więcej opowieści z mitologii greckiej i rzymskiej, z tradycji Egiptu, starożytnego Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Indii, islamu i cywilizacji amerykańskich. Nie pominięto też elementów mitycznych obecnych w baśniach, opowieściach i w filmie. Nakładające się rubryki pokazują podobieństwa i różnice w ujęciu mitycznych motywów,zaś w przejściu od jednej historii do następnej widać grę połączeń i związków idei. Ilustracje potraktowane są jako artystyczne dokumenty okresu, w którym narodził się mit. Często rubryki przekształcone zostały w sekwencje rysunków, jak w komiksie.

patka | 2013-02-09
Przeczytana: październik 2010