Podaj Łapę!

wiersze dla dzieci
Kamulka84

Zbiór wierszyków

Jarosław Wiśniewski | 2017-05-21

Wierszyki i rymowanki są autorstwa Lecha Konopińskiego. Kolorowe ilustracje wykonał Stanisław Mrowiński. Książka z dzieciństwa i książka, którą posiadam do dzisiaj oraz uważam, że to bardzo dobra pozycja dla młodych wielbicieli psów różnych ras.
Większość wierszyków jest krótkich - głównie są to czterowersowe rymowanki, które łatwo się czyta i króciutko opisują one wybrane przez autorów rasy psów. Jakie to rasy? Już wymieniam. W kolejności są to: owczarek niemiecki, polski owczarek podhalański, polski owczarek nizinny, owczarek islandzki, malamut, foksterier, kerry blue terrier, yorkshire terrier, pudel, dalmatyńczyk, mops, baset angielski, owczarek collie, pekińczyk, japoński czin, chow-chow, pinczer miniaturowy, bedlington terrier, szpic, buldog francuski, chihuahua, jamnik, greyhound, chart polski, borzoj - chart rosyjski, szkocki terier, bloodhound, bullterrier, wyżeł węgierski, ogar polski, pointer, pies faraona, dog, buldog angielski, shar-pei, bokser, bernard, chart...

nulla90 | 2015-12-27
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo