Jak umieramy. Refleksje na temat ostatnich chwil naszego życia

Tłumaczenie: Marta Lewandowska
Wydawnictwo: Prima
How Wie Die: Reflections on Life’s Final Chapter
83-7152-031-X
Róża_Bzowa

Doktor Sherwin Nuland w przejmujący, a zarazem niezwykle szczery sposób opowiada o tym, jak starzenie się oraz najróżniejsze choroby – atak serca, rak, AIDS, choroba Altzheimera – prowadzą do zgonu. Każda z tych śmierci jest inna, za każdą kryją się całkowicie indywidualne odczucia lekarzy i chorych. „Jak umieramy” pokazuje prawdziwą twarz śmierci, zrywa otaczającą ją zasłonę mitów i przeinaczeń. To książka, którą każdy lekarz, każdy student medycyny, a nawet każdy pacjent powinien przeczytać.

justysia84 | 2017-09-05
Przeczytana: marzec 2017

Pozycja absolutnie warta każdej spędzonej nad nią chwili. Pokazuje, jak doskonałym mechanizmem jest ciało, jak skomplikowane procesy w nim przebiegają oraz jak ta doskonałość ulega degeneracji i rozpadowi. Niesamowita, skłaniająca do refleksji nad życiem, jego wartością oraz tym jak naprawdę wygląda śmierć odarta z mitu piękna. Polecam.

royal447 | 2017-02-01

Moim zdaniem ciekawa książka. Napisana przez lekarza ze sporą wiedzą, ale i takim ludzkim podejściem do pacjenta. Plusem są historie, których autor często był świadkiem, szczególnie ta bliska dotycząca jego rodziny - daje do myślenia.

| 2014-12-09

Czasem wstrząsająca, czasem zabawna - ogólnie ciekawa. Język zrozumiały, bez zbędnego medycznego bełkotu, przystępny.

| 2013-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2013

A mnie nie poruszyła. Przypominała zwykły podręcznik do biologii lub medycyny, niżeli książkę.

Monika | 2011-09-13
Na półkach: Przeczytane, Rak nieborak, 2011
Przeczytana: 13 września 2011

Dobra, mocna książka. Daje do myślenia i uczy pokory.

Cieszę się, że są jeszcze tacy lekarze jak autor.

Monika Szumańska | 2011-02-27

Wspaniała książka dla tych, którzy mają biologiczne zacięcie, interesują się życiem, śmiercią i człowiekiem. Polecam.