Jak umieramy. Refleksje na temat ostatnich chwil naszego życia

Okładka książki Jak umieramy. Refleksje na temat ostatnich chwil naszego życia Sherwin B. Nuland
Okładka książki Jak umieramy. Refleksje na temat ostatnich chwil naszego życia
Sherwin B. Nuland Wydawnictwo: Prima nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
How Wie Die: Reflections on Life’s Final Chapter
Prima
1996-01-01
1996-01-01
83-7152-031-X
Marta Lewandowska
śmierć samobójstwo eutanazja medycyna

Niektóre wątki medycznie nieco przestarzałe (minęło 30 lat..),wątki ludzkie - ponadczasowe

Refleksje na temat śmierci opisane przez lekarza chirurga podparte wieloma przykładami z prawdziwego życia (również autora). Fachowa wiedza medyczna miesza się rozwiązaniami autora na temat śmierci. Nuland pokusił się o szczegóły związane z ostatnimi chwilami życia w takich przypadkach jak rak, samobójstwo, morderstwo, aids, Alzheimer i kilka innych śmiertelnych przypadków. Końcowa książki trochę mi się dłużyła ale w ogólnym rozrachunku to ciekawa książka.

Mocna. Czytałam ja wiele lat temu, wtedy jeszcze zupełnie niezwiązana z tematem. Zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Od kilku lat przymierzam się, by przeczytać ją ponownie.

Pozycja absolutnie warta każdej spędzonej nad nią chwili. Pokazuje, jak doskonałym mechanizmem jest ciało, jak skomplikowane procesy w nim przebiegają oraz jak ta doskonałość ulega degeneracji i rozpadowi. Niesamowita, skłaniająca do refleksji nad życiem, jego wartością oraz tym jak naprawdę wygląda śmierć odarta z mitu piękna. Polecam.

Moim zdaniem ciekawa książka. Napisana przez lekarza ze sporą wiedzą, ale i takim ludzkim podejściem do pacjenta. Plusem są historie, których autor często był świadkiem, szczególnie ta bliska dotycząca jego rodziny - daje do myślenia.

Wspaniała książka dla tych, którzy mają biologiczne zacięcie, interesują się życiem, śmiercią i człowiekiem. Polecam.

2041

Dobra, mocna książka. Daje do myślenia i uczy pokory.

Cieszę się, że są jeszcze tacy lekarze jak autor.

Dobra, mocna książka. Daje do myślenia i uczy pokory.

Cieszę się, że są jeszcze tacy lekarze jak autor.

• Śmierć
  • Medycyna
  • Nauka
  • Medyczne
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Jak umieramy. Refleksje na temat ostatnich chwil naszego życia