Tylko miłość

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Sculement l'amour
978-83-08-04218-2
Daga

Miłość i medycyna w znakomitej współczesnej powieści obyczajowej. Opowieść o potrzebie miłości, ludzkiej samotności, poszukiwaniu samego siebie, roli marzenia i przeznaczeniu... O bezwględnym świecie, w którym wartością nadrzędną staje się sukces zawodowy i kariera. A przecież tak naprawdę w życiu liczy się tylko miłość... Hipolit i Mado. Mado i Hipolit. Byli sobie przeznaczeni, para zakochanych w sobie po uszy dwudziestoletnich studentów medycyny. Hipolit "szaleńczo kochał tę kobietę, słodką i rozkoszną. Piękną jak poranek. Uosobienie wiecznej kobiecości. Każdy marzy o tym, żeby mieć miłość takiej kobiety. Odszedł od niej w dniu ślubu." Dlaczego? Nigdy nie potrafił sobie tego wytłumaczyć... Został słynnym neuropsychiatrą i napisał książkę, która stała się wielkim bestsellerem. Tylko w głębi duszy pozostał smutnym, cierpiącym, nieszczęśliwym cieniem człowieka. W środku był zimny i pusty. Pewnego dnia odkrył w sobie przedziwną zdolność: słuchając muzyki, potrafił cofać się w czasie. Podczas tych podróży w przeszłość zaczął spotykać Mado... Czy zdoła odmienić przeznaczenie? Czy ich drogi raz jeszcze się skrzyżują? Czy jeszcze mogą być szczęśliwi razem?...

madeleine | 2014-11-16

Jestem zachwycona tą książką. Po pierwsze dlatego, że uwielbiam połączenie "miłosnej literatury" i medycyny. Po drugie autor zaskoczył mnie rozwojem fabuły i zakończeniem. Pomimo początkowego sceptycyzmu przypadła mi do gustu.

Barbara Świerczewska | 2014-06-26

jest to pierwsza książka o której tak powiem - nie warto ,szkoda czasu

InsideDarkSoul | 2012-12-02

'Gdy motyl zatrzepocze skrzydłami w jednym miejscu, może spowodować huragan na drugim końcu planety'. / Edward Lorenz

Tak... Zdajemy sobie sprawę jak ważne jest powyższe twierdzenie.. choć tak bardzo chcielibyśmy zmienić bieg wydarzeń wróciwszy do przeszłości, prawda?

Jednakże 'w życiu nie ma powrotów; czas przecież nigdy nie zawraca.' Hm, zastanawia Mnie pytanie 'co jeśli mielibyśmy taką szanse? szanse cofnięcia się? czy rzeczywiście byśmy coś zmienili, mając świadomość jakie mogą być skutki? co by wygrało, żądza 'ulepszenia' pewnych rzeczy pod własnym kątem czy zdrowy rozsądek? Ciekawe..'

Czasem, może to i dobrze, że taka szansa się nam nie trafiła. Przynajmniej wiemy, że liczy się TU I TERAZ i TO CO BĘDZIE za tydzień, miesiąc, rok. Nie wiemy czego możemy się spodziewać, a to jest taaakie ekscytujące ;)

Co do książki:

Ciekawie ukazany efekt motyla jest zaletą. Skłania do refleksji, mimo wszystko.

| 2011-03-18
Przeczytana: 17 marca 2011

Niemal każdy ma w życiu takie chwile,że chciałby się cofnąć w czasie i albo przeżyć coś ponownie albo zmienić jakieś najczęściej nieprzyjemne zdarzenie.Ale Enstein i inni takie rzeczy wykluczają bo doszłoby do potwornych paradoksów.I ta książka o tym właśnie jest.O tym że trudno pogodzić się z tym co się utraciło gdy zna już się konsekwencje tej straty.Ale jest też o utuleniu żalu za tym co zniszczyliśmy w przeszłości i o tym że w teraźniejszości możemy wiele rzeczy zmienić a wystraczą najprostsze gesty i o tym że trzba z nadzieją, wiarą i ciekawością patrzeć w przyszłość."Przecież wszystko jest takie proste.Wystarczy żyć.Nie robić nic innego, tylko żyć, dopóki życie nas nie opuszcza".

Lekko się czyta, czasem można się uśmiechnąć a czasem łza w się w oku kręci.Polecem, polecam, polecam.

Calamitas | 2014-09-13

Uwielbiam sposób w jaki Philippe Segur pisze o obsesji!!! Jest w tym prawdziwa pasja i namiętność. I dajemy się porwać, nawet jeśli motywy i działania bohatera wydają nam się odległe i niezrozumiałe.

Kaciuszek | 2014-11-13
Przeczytana: listopad 2011