Tylko miłość

2008-01-01
978-83-08-04218-2
Agata Kozak
literatura francuska Mado i Hipolit

Dziwna ta książka i dziwny bohater. Czuć jego samotność i zagubienie.
Nawet nie jestem pewna czy do końca dobrze zrozumiałam co się tam działo. Jednak jakoś nie potrafiłam jej odłożyć, musiałam przeczytać do końca.
Jak dla mnie ocena 5.

Dziwna ta książka i dziwny bohater. Czuć jego samotność i zagubienie.
Jak dla mnie ocena 5.

'Gdy motyl zatrzepocze skrzydłami w jednym miejscu, może spowodować huragan na drugim końcu planety'. / Edward Lorenz
Tak... Zdajemy sobie sprawę jak ważne jest powyższe twierdzenie.. choć tak bardzo chcielibyśmy zmienić bieg wydarzeń wróciwszy do przeszłości, prawda?
Jednakże 'w życiu nie ma powrotów; czas przecież nigdy nie zawraca.' Hm, zastanawia Mnie pytanie 'co jeśli mielibyśmy taką szanse? szanse cofnięcia się? czy rzeczywiście byśmy coś zmienili, mając świadomość jakie mogą być skutki? co by wygrało, żądza 'ulepszenia' pewnych rzeczy pod własnym kątem czy zdrowy rozsądek? Ciekawe..'
Czasem, może to i dobrze, że taka szansa się nam nie trafiła. Przynajmniej wiemy, że liczy się TU I TERAZ i TO CO BĘDZIE za tydzień, miesiąc, rok. Nie wiemy czego możemy się spodziewać, a to jest taaakie ekscytujące ;)

Co do książki:
Ciekawie ukazany efekt motyla jest zaletą. Skłania do refleksji, mimo wszystko.

jest to pierwsza książka o której tak powiem - nie warto ,szkoda czasu

jest to pierwsza książka o której tak powiem - nie warto ,szkoda czasu

Uwielbiam sposób w jaki Philippe Segur pisze o obsesji!!! Jest w tym prawdziwa pasja i namiętność. I dajemy się porwać, nawet jeśli motywy i działania bohatera wydają nam się odległe i niezrozumiałe.

Kiepska książka.

Kiepska książka.

Jestem zachwycona tą książką. Po pierwsze dlatego, że uwielbiam połączenie "miłosnej literatury" i medycyny. Po drugie autor zaskoczył mnie rozwojem fabuły i zakończeniem. Pomimo początkowego sceptycyzmu przypadła mi do gustu.

• Przeczytane w 2014
  • 2000-2010