Bankier

The Mandeville Talent
83-85761-07-1
kryminał
Casthaluth

Corey, nowojorski adwokat, postanawia odkryć tajemnicę rodzinną swej młodej żony Jill, jaką jest nieoczekiwana, samobójcza śmierć dziadka dziewczyny - właściciela uroczej posiadłości ziemskiej wartej fortunę. W skomplikowanych sytuacjach życiowych można liczyć na przyjaciół,a więc Corey wraz z Baldem starają się odkurzyć fakty sprzed dwudziestu pięciu lat. Fałszerstwa, kłamstwa, oszustwa, bezwzględny świat amerykańskiej finansjery i hierarchii kościelnej stają się obszarem ich poszukiwań. Jaka jest prawda? Czy można jej dociec licząc na ludzką, zawodną pamięć? Czy można uwierzyć pożółkłym dokumentom? Czy sprawiedliwość osiągnie swój cel?

zbiszyc1 | 2013-11-17
Przeczytana: 30 września 2011