Rozkaz: zabić Arlę!

Tłumaczenie: Anna Zwierzycka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Cień Zagłady". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
Thief River Falls Run
postnuklear
Silaqui

Żyjąca w posiadłości otoczonej bezkresnymi pustkowiami Rodzina nie przetrwa bez zapasów żywności, lekarstw i sprzętu medycznego, które w świecie po atomowej katastrofie są niemal nieosiągalne. Wojownicy pod wodzą Blade'a muszą wyprawić się do Twin Cities po niezbędne do życia środki. Nie docierają jednak do celu. Muszą stoczyć bitwę pod Thief River Falls. Blade, bez którego Rodzina nie będzie w stanie bronić się przed czyhającymi na nią siłami zła, dostaje się do niewoli. Istnienie Rodziny, istnienie całego świata jest śmiertelnie zagrożone...

"Blade skręcił kierownicą i ostro przyhamował, tak że transporter stanął w poprzek drogi – Hickok miał teraz uciekającego motocyklistę na linii strzału. Strzelec szybko opuścił szybę i podniósł broń, uważnie celując.
- Nie możesz! – krzyknął Joshua.
- Próbował nas zabić – przypomniał mu Blade.
- Nie w plecy! - protestował Joshua.
- Nie mamy wyboru – stwierdził Blade, patrząc na pędzącego kierowcę. - Jeżeli Hickok natychmiast nie zdecyduje się, to później nawet nie zdoła oddać strzału.
- Nie! - krzyknął Joshua, rzucając się na Hickoka. Geronimo zareagował natychmiast. Chwycił Joshuę, powstrzymując go.
- Nie! - Joshua wyrwał się. - On jest jeszcze jedną istotą ludzką!
- Był – powiedział miękko Hickok. Nabrał powietrza, wstrzymał oddech i nacisnął spust."

Yylien | 2016-01-15
Przeczytana: 11 listopada 2015