Praktyka zarządzania strategicznego.

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788320818079
biznes, finanse

Celem autorów pracy jest przedstawienie zarządzania strategicznego na przykładach. Taki układ książki powoduje, że stanowi ona doskonałe uzupełnienie podręczników z tej dziedziny o faktyczne przejawy oddziaływania warunków zewnętrznych i wewnętrznych na wybory strategiczne. Przedmiotem case study, które dotyczą wyłącznie polskich przedsiębiorstw, są zagadnienia tworzące składowe procesu zarządzania strategicznego. Ich analiza umożliwia zastosowanie metod analizy strategicznej do rozwiązywania różnego rodzaju problemów praktycznych w zakresie planowania, a także ułatwia zrozumienie implementacji strategii oraz narzędzi i funkcji kontroli strategicznej. Cenną pomocą są zamieszczone na końcu każdego przypadku kwestie do rozstrzygnięcia oraz rozwiązania tabelaryczne i wykresy do bezpośredniego wykorzystania lub tworzenia innych narzędzi. zamiarem autorów było zachęcenie czytelników do studiowania wiedzy z zakresu zarządzania strategicznego w konfrontacji z polską praktyką gospodarczą. Opracowanie może być przydatne zarówno dla studentów kierunków ekonomicznych, jak i dla menedżerów podejmujących decyzje w przedsiębiorstwach różnych typów. Autorami podręcznika są pracownicy naukowi Katedry zarządzania Strategicznego Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz doradcy współpracujący z uznanymi firmami konsultingowymi. Pracami zespołu kierowała prof. zw. dr hab. Elżbieta Urbanowska-Sojkin.

Anna | 2014-03-24
green_tea | 2011-04-17