Myśl polityczna wieków średnich

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Omega, Czas i Myśl". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
nauki polityczne, historia, europa
historia
Anna Maria

W niniejszej książce Autor zawarł najważniejsze elementy współczesnej nam wiedzy o myśli politycznej okresu średniowiecza, dają niemało własnych, oryginalnych przemyśleń. Pojęcie "myśl polityczna: zostało ty potraktowane szeroko: książka mówi o średniowiecznych poglądach na społeczeństwo i władzę, na genezę państwa i rolę prawa, na uprawnienia Kościoła i obowiązku ogółu ludności. Autor analizuje myśl polityczną średniowiecza przekazaną nam zarówno za pośrednictwem urzędowych dokumentów, jak i występujących w doktrynach kościelnych i herezjach, programach stronnictw i kronikach, korespondencji i utworach literackich.

Mikołaj | 2013-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2013

Polecam zainteresowanym średniowieczem i myślą polityczną.

| 2016-01-08
serolod | 2015-07-24