83-7179-197-6
poezja
Róża_Bzowa

Druga seria "Legendarnych i tragicznych" jest kontynuacją pierwszej i również została poświęcona poetom tego kanonu: Marian Ośniałowski, Stanisław Czycz, Ryszard Milczewski-Bruno, Andrzej Babiński, Włodzimierz Szymanowicz, Jan Rybowicz - to tylko niektórzy z polskich poetów "przeklętych". Poeci legendarni, a jednocześnie tragiczni. Autor zamieścił w książce ich najważniejsze utwory wraz z własnymi komentarzami.

Barbara Klimek | 2012-06-21
Przeczytana: styczeń 2012

Czytałam tylko ostatnią część tego tomu - o Janie Rybowiczu. Potrzebowałam wiadomości do pracy licencjackiej i ten tekst był dla mnie podstawowym źródłem do głębszej refleksji nad Rybowiczem.
Książka jest napisana prostym językiem, więc nie odstraszy nikogo, kto po nią sięgnie. Znajduje się w niej wiele informacji, których dotąd nie publikowano.

Bleaktree | 2016-06-17

Prawdopodobnie dobra pomoc do matury - dla trochę ambitniejszych, bo w II tomie ujęto nieco mniej znanych pisarzy, niż w I.

absentmindedgirl | 2014-06-29

Przeczytana dla Rybowicza, przyniosła mi wiele więcej miłości.

Miłodziad | 2013-08-14
Przeczytana: 2011 rok