Współpraca i spory międzynarodowe na morzach

Wydawnictwo: Difin
9788372519870
biznes, finanse

To pierwsza publikacja obejmująca całościowo i wieloaspektowo, z perspektywy zarówno globalnej, jak i regionalnej, najnowsze zagadnienia: aksjologii, prawa i polityki morskiej współczesnych państw. Nowatorskie ujęcie aktualnych problemów wyraża się w ukazaniu węzłowych tematów i płaszczyzn współpracy regionalnej oraz subregionalnej państw i organizacji międzynarodowych na morzach. Przedstawiono kolizje interesów różnych podmiotów wyrażające się w sporach o obszary i zasoby oraz o pozycję i dominację geopolityczną. Nowe podejście metodologiczne, z zastosowaniem spójnej i klarownej kompozycji merytorycznych treści, będzie użyteczne w wykorzystaniu tej publikacji do celów dydaktyki akademickiej, oraz jest zachętą do studiowania i inspiracją do kontynuowania dalszych badań na studiach magisterskich oraz doktoranckich. Celom tym służy zwłaszcza ukazana w książce specyaka interpretowania i stosowania nowego prawa morza w różnych uwarunkowaniach geopolitycznych, społecznych i kulturowych.