Śladami pierwszych Piastów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Gawędy o Historii Polski". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
83-7391-848-5
historia
Lil

Niewiele zachowało się na ziemiach polskich z czasów wczesnego średniowiecza. Mieszkańcy dawnej Polski budowali grody, kościoły i klasztory, ale historia nie była łaskawa dla naszych zabytków. Wielokrotnie niszczone i odbudowywane, czasami popadały w zupełne zapomnienie i dopiero badania archeologiczne umożliwiły ponowne ich odkrycie. Książka Sławomira Kopera opowiada o dziejach naszych przodków - od przybycia Słowian na ziemie polskie do śmierci Bolesława Krzywoustego. Wraz z autorem wędrujemy po miejscach znanych z historii Polski, zastanawiamy się, jak wyglądało codzienne życie mieszkańców: co jedli, jakie stroje nosili, w jakich domach mieszkali.

Dotka76 | 2011-08-25
Na półkach: Przeczytane, historia
Przeczytana: 16 sierpnia 2011

Dla fanów tematu (czyli dla mnie) rewelacja!
Ciekawa wędrówka przez średniowieczną Polskę.
Ojciec opowiada synowi ciekawostki, fakty, wyjaśnia tajemnice.
Super!

Gabriela | 2016-08-31