La nonna La cucina La vita. Wspaniałe przepisy mojej babci

Wydawnictwo: Propaganda
La nonna la cucina la vita. Die wunderbaren Rezepte meiner Großmutter
978-83-60711-16-3
Róża_Bzowa

Próba zatrzymania pod postacią historii i obrazów wspomnień związanych z aromatem i smakiem potraw przygotowywanych przez babcię autorki. Ligurskie dzieciństwo z jego zmysłowymi doznaniami zaklęte w książce w postaci opowieści i przepisów.

chiave | 2011-05-09

Zachwyciłam się tą książeczką z kilku powodów. Jako amatorka dobrej kuchni natychmiast nabrałam ochoty do wypróbowania przynajmniej części przepisów - niektóre z nich nie trafiły chyba dotąd do żadnej z dostępnych u nas książek o kuchni włoskiej. Jako miłośniczka włoskiej kultury z rozkoszą zatonęłam w gawędach autorki, barwnych i sugestywnych, nasyconych klimatami, które tak mnie we Włoszech urzekły. I wreszcie, jako ilustratorka książek, bez końca delektuję się ucztą, jaką jest jej oprawa graficzna i pełne wdzięku, bardzo piękne ilustracje. Już dla nich samych warto tę książkę mieć, nawet jeśli niewielkie są szanse, że zmobilizujemy się kiedyś do ugotowania brasato d'agnello con peperonata...

Marysia | 2014-07-23

Szału nie ma...