Miedzy świadomością a nieświadomością. Współczesność w perspektywie psychologii głębi / Between Consciousness and Unconsciousness. The Present Day in the Perspective of Depth Psychology

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Inspiracje Jungowskie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychologii i Kultury Eneteia
978-83-85713-75-3
Róża_Bzowa

Książka dwujęzyczna: polsko-angielska. W książce inspirowanej myślą Junga i psychologią głębi psychologowie, filozofowie, religioznawcy i antropolodzy próbują spojrzeć na kondycję człowieka i jego wysiłki, aby ratować cząstkę swej duchowej natury. Autorzy książki szukają połączeń między dwoma światami (dwiema rzeczywistościami) istnienia i wyrażania się istoty ludzkiej. Starają się objąć...

Książka dwujęzyczna: polsko-angielska.
W książce inspirowanej myślą Junga i psychologią głębi psychologowie, filozofowie, religioznawcy i antropolodzy próbują spojrzeć na kondycję człowieka i jego wysiłki, aby ratować cząstkę swej duchowej natury. Autorzy książki szukają połączeń między dwoma światami (dwiema rzeczywistościami) istnienia i wyrażania się istoty ludzkiej. Starają się objąć świadomość i nieświadomość, racjonalne i duchowe, ludzkie i boskie.
Wśród autorów, reprezentujących różne środowiska naukowe w kraju i za granicą, znajdują się: Don Fredericksen (Cornell University), Massimo Caci (Centro Italiano di Psicologia Analitica), Zofia Rosińska (UW), Ilona Błocian (UWr), Andrzej Pankalla (UAM), Mirosław Piróg (UŚ).

Polecam, szczególnie artykuły o próbach empirycznej weryfikacji założeń psychoanalizy.

asterienz | 2016-02-02
Agnes097 | 2017-04-01