Drugi bazar chemiczny

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Chemia Dla Ciebie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WSiP
830202631X
chemia
Artur

Podobnie jak pierwsza część jest to (tematycznie) bardzo zróżnicowana książka. Tematy: woda, mleko, papier, kwasy, witamina C, korozja.

Koval | 2014-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2014

Niepozorny i treściwy, choć nieco już wiekowy (1987) „Drugi bazar chemiczny” stanowić może gratkę dla miłośników tej bez wątpienia fascynującej gałęzi nauki jaką jest chemia doświadczalna. Nie jest to podręcznik akademicki, nie są to też tablice wypełnione wzorami reakcji, lecz raczej przystępnie napisane opracowanie dotyczące wybranych zagadnień z tej dziedziny. W tomie tym autor skupił się na sprawach codziennych: wodzie, mleku, papierze, witaminie C czy korozji. Ze wszystkimi tymi zjawiskami ma się nieustannie styczność, więc wydają się dosyć oczywiste, ale już ich naukowa natura może nie być do końca znana. Prowadzeni przez kolejne rozdziały porządkujące wiedzę o wspomnianych zagadnieniach oraz biorąc udział w eksperymentach (wiele do własnego wykonania w warunkach domowych) poznajemy bliżej charakter opisywanych substancji, a jeśli weźmie się przy tym pod uwagę potoczysty język i styl pisania Stefana Sękowskiego to książka okaże się być po prostu świetna.
Oględziny papieru...

Ela Tomaszewska | 2016-06-28
Na półkach: Experymenty, Przeczytane

Trochę dziecinnie napisana, ale może to przez to, że dorwałam ją dopiero w liceum.

Irmidjusz | 2011-02-19

Książeczka dla miłośników i pasjonatów chemii oraz domowych doświadczeń :) Faajna... jak wszystkie książki Sękowskiego :)

książek: 2045
Michal | 2013-12-13