"Szczęściarz" Luciano

Wydawnictwo: Mizar
Luciano's Luck
mafia
Casthaluth

Przewidując trudności z przełamaniem frontu włoskiego w 1943 roku, Amerykanie uciekają się do pomocy osławionego króla mafii w USA, "Szczęściarza" Luciano. Sukces inwazji alianckiej na Sycylię zależy w dużym stopniu od wyników starcia szefów dwóch mafii - włoskiej i amerykańskiej.

źródło okładki: skan własny (MW)

Machno | 2017-01-22
Na półkach: 2017, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 stycznia 2017

II wojna światowa. Wojska alianckie przygotowują się do inwazji na Sycylię. Bardzo zależy im wsparciu lokalnej ludności przeciw siłom nazistowskim. Decydują się na ryzykowny krok - aby się zbliżyć do sycylijskiego capo idą po pomoc do "Szczęściarza" Luciano, gangstera pochodzącego z tej włoskiej wyspy, który odsiaduje wyrok w amerykańskim więzieniu. Luciano traktuje tę sprawę bardziej jako przygodę i decyduje się na tą ryzykowną wyprawę. Książka jest sprawna przygodówką, jakich Higgins spłodził sporo. Akcja pędzi na złamanie karku, mamy skoki na spadochronach, walki klik politycznych, a nawet dwóch nazistowskich oficerów, którzy muszą ze sobą niechętnie współpracować. Nie ma miejsca na nudę, jest sporo faktów historycznych i mnóstwo emocji. Idealna lektura na leniwe popołudnia.

hunter | 2012-12-31

Bardzo dobra, przyjemnie się czytało.

KrzysWR-wawa | 2013-12-04
Przeczytana: 2013 rok

G.vno do przeczytania w jedną noc.

malcem | 2017-02-23
Andrzej | 2016-12-19