Samobójstwa altruistyczne. Formy manifestacji, mechanizmy i społeczne reperkusje zjawiska

Wydawnictwo: Zakład Wydawniczny Nomos
978-83-60490723
samobójstwo, socjologia
Róża_Bzowa

Całość opracowania składa się z pięciu rozdziałów, logicznie z sobą powiązanych, ukazujących z rozmaitych perspektyw teoretycznych i empirycznych problem samobójstw altruistycznych. Czytelnik otrzymuje do lektury swoistą summę socjologiczną dotyczącą samobójstw, stawiającą jej autora wśród wybitnych polskich uczonych zajmujących się problematyką suicydologiczną. Praca ta nie ma odpowiedników w polskiej literaturze socjologicznej, a do pewnego stopnia i w europejskiej.

Mictlante | 2014-09-20
Przeczytana: 14 września 2014

Ciekawie napisane opracowanie dotyczące tejże formy samobójstwa. Na szczęście większość książki stanowią właśnie opisy i wskazanie motywacji takich zachowań. Z kolei pozostała część to statystyka i opis przeprowadzonych badań. Wnioski odnośnie wiedzy młodzieży porażające, ale to już nasza wina, że nie edukujemy właściwie ;) Dla lubujących się w suicydologii jak najbardziej pozycja godna uwagi.

niesmiertelna | 2016-02-26
Mirosław Zalewski | 2012-11-18