Ghost Moon
romans
Lucy

Olivia Morrison po tragicznej śmierci matki wychowywana jest przez rodzinę bogatego ojczyma w starej posiadłości Archerów w Luizjanie. Zbuntowana nastolatka decyduje się porzucić spokojne życie u przybranych krewnych i, nie zważając na przestrogi, ucieka z przystojnym jeźdźcem z rodeo, aby wyjść za niego za mąż. Małżeństwo wkrótce się rozpada i Olivia zostaje sama z maleńką córeczką Sarą. Po...

Po latach na zaproszenie ciotki przyjeżdża Olivia do domu swego dzieciństwa. Spotyka tam przyszywanego kuzyna, Setha, z którym kiedyś łączyło ją gorące uczucie. Dawna miłość powraca. Powracają też koszmarne wizje z przeszłości. Ale czy są to tylko upiory ze złych snów, czy też Sarze i Olivii zagraża prawdziwe niebezpieczeństwo?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

talka | 2011-07-17
Na półkach: Przeczytane, 2002
Przeczytana: 2002 rok

przeczytane pod tytułem 'Pod upiornym księżycem'

elninka | 2015-10-19
Na półkach: Ebook, Przeczytane

Nie jest to klasyczny romans. Nie ma tu wybuchu gwałtownych uczuć i miłości od pierwszego wejrzenia. Kochankowie nie zakochują się a potem kłócą i lądują w łóżku i dalej się kłócą, przepraszają i żenią.
Ciężko jest mi opisać w miarę sensowny sposób tę książkę. Sama fabuła jest ciekawa i odpowiednio dozowana. Ale mnogość opisów i szczegółów (co mnie obchodzi opis parkingu przed kościołem, albo czy gustowne tapety są w kolorze zgniłej zieleni a posadzka w nakrapiane brązy???) przytłacza i przez to lektura staje się bardzo nużąca. Jest też kilka opisów, które zalatują mi pedofilią i nie chodzi mi o momenty związane z porywaczem dzieci(kto normalny pisze, że tyłeczek ośmiolatki (!) wygląda bardzo zgrabnie w opiętych szortach).
Gdyby wyrzucić wszystkie bezsensowne fragmenty książka miałaby z 90 stron, ale by była przystępniejsza w czytaniu.

Kantata | 2013-11-16

"...Setha, z którym kiedyś łączyło ją gorące uczucie" - jest to ewidentny błąd w opisie. Kogos za mocno poniosla tworczosc :)

książek: 1918
Vinga | 2016-11-24