Ustawa o Państwowej Inspekcji Pracy. Komentarz

Seria: Praktyczne Komentarze
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
biznes, finanse

Komentarz zawiera szczegółowe omówienie uregulowań zawartych w ustawie o Państwowej Inspekcji Pracy, ze szczególnym uwzględnieniem nowych, nieznanych w poprzednio obowiązującej ustawie uprawnień inspektorów pracy (m.in. związanych z kontrolą legalności zatrudnienia), nowych rodzajów decyzji, postanowień o zachowaniu w tajemnicy danych osoby lub świadka, surowszych kar za wykroczenia przeciwko prawom pracownika. Załącznik do komentarza stanowią konwencje Międzynarodowej Organizacji Pracy i akty wykonawcze wydane na podstawie zawartych w ustawie delegacji. Spis treści: Wykaz skrótów str. 11 Wprowadzenie str. 13 Ustawa z dnia 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy (Dz. U. Nr 89, poz. 589) str. 15 Rozdział 1 Organizacja Państwowej Inspekcji Pracy str. 15 Art. 1. [Zakres działania] str. 15 Art. 2. [Podporządkowanie] str. 17 Art. 3. [Struktura organizacyjna] str. 18 Art. 4. [Powoływanie Głównego Inspektora Pracy] str. 18 Art. 5. [Właściwość miejscowa] str. 19 Art. 6. [Uprawnienia Marszałka Sejmu] str. 19 Art. 7. [Rada Ochrony Pracy] str. 21 Art. 8. [Ośrodek Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy] str. 22 Art. 9. [Nadawanie uprawnień rzeczoznawcy do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy] str. 23....... Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,