Strategie giełdowe na rynku finansowych kontraktów futures w Polsce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
biznes, finanse

Przedmiotem opracowania jest analiza polskiego rynku finansowych kontraktów futures, ze szczególnym uwzględnieniem realizowanych na nim strategii giełdowych. Autorka bada możliwo?ci i efektywno?ć zastosowania spekulacji, gwarancji i arbitrażu z wykorzystaniem kontraktów. Dokonuje oceny poziomu rozwoju rynku finansowych kontraktów futures w Polsce na tle najbardziej rozwiniętych rynków instrumentów pochodnych na ?wiecie. Publikacja skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych funkcjonowaniem polskiego rynku giełdowego zarówno teoretyków (np. studentów), jak i praktyków. Jest to o tyle istotne, że poruszana problematyka giełdowych instrumentów pochodnych wcišż jest mało znana polskim inwestorom. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

Chaoticreader | 2016-04-11