Virtualo -50% thriller

Wydawnictwo: Amber
Dexter is Delicious
Dexter Morgan
Lucy

Dexter zostaje ojcem - i jego zabójczo szczęśliwe życie strasznie się komplikuje. Jak pogodzić obowiązki rodzicielskie z hobby? Jak znaleźć czas na nocne przejażdżki z Mrocznym Pasażerem? Ale praca to co innego. Nawet śmiertelnie zmęczony Dexter wykonuje swój zawód z morderczym zapałem. I nie próbuje wykręcać się zajęciami domowymi, gdy na mokradłach pod Miami policja odkrywa ślady makabrycznej uczty. Ucztujący to najwyraźniej prawdziwi smakosze o wyrafinowanych podniebieniach, których nie zadowoli byle nastolatka. I najwyraźniej lubią Dextera...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

mclena | 2016-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2016

"Najpierw wampiry, teraz kanibale. Jakże ciekawie zrobiło się w Miami. Może wkrótce spotkam centaura albo smoka, albo nawet uczciwego człowieka."

Najlepsza z do tej pory przeczytanych z cyklu!! Podobała mi się tak bardzo, że całkowicie porzuciłam filmowego Dextera. Jestem tak bardzo zaskoczona, że myśli nie mogę zebrać by napisać dokładnie to co teraz mi sie w głowie kotłuje. Książkowy Dexter jest tak bardzo inny i dla mnie bardziej przystępny. Uwielbiam go, jego nieskomplikowale ale wciąż inteligentne rozumowanie, sarkazm, którego chyba nigdy nie będę miała dość i choć wkurza mnie, że jest takim popychadłem Deb, to nadal jest niesamowitym bohaterem.
A co tutaj sie dzieje? Dexter zostaje ojcem! Dexter zaczyna czuć! Dexter nie chce już zabijać! A wszystko to za sprawą nowo narodzonej córeczki Lily Anne. Zmiany jakie w nim zachodzą, jak je odbiera, jak walczy, ewoluuje... w sumie można by powiedzieć, że to dobry moment, aby "uzdrowić Dextera" i zakończyć jego przygody,...

wiejskifilozof | 2017-07-10

Tak na chybił trafił,wypożyczyłem Dextera.Cóż to za gościu,że tak wszyscy go lubią ?
Czytam,ja sobie czytam.I raz buzia się śmieje.A raz nudzi mi się.Potwornie,bardzo mocno.Ale jak na pierwsze spotkanie to książka dobra.Fajnie się kończy.Jak coś będzie w bibliotece to przeczytam.

Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie, jak zwykle Jeff Lindsay obdarowuje nas specyficznym poczuciem humoru, wyrazistym językiem, ale i czymś zupełnie nowym:) Dexter - no cóż... jest w tej części zupełnie inny! Gdyby nie jedyna w swoim rodzaju, wrażliwa inaczej i złotousta siostra Deb moglibyśmy zastanawiać się czy to aby na pewno kontynuacja cyklu o Dexterze Morganie. Finał zaś... no co tu dużo mówić - dla fanów uroczego mordercy pozycja obowiązkowa!

McRap1972 | 2014-07-24
Przeczytana: 23 lipca 2014

Rewelacja. To już piąta część przygód Dextera i wciąż trzyma poziom. Może nawet jest troszkę lepsza. Konfrontacja Dextera z kanibalami jest dla naszego bohatera niezwykle trudna. Czy uda mu się wyjść z niej bez szwanku? Już po raz kolejny okazuje się, że aby walczyć z prawdziwymi potworami zasiedlającymi Miami, trzeba połączyć siły z innymi. Ale to i tak może być niewystarczające.
W tomie 5 możemy też zobaczyć kolejną, nową twarz Dextera. Tym razem jest to to troskliwy i kochający ojciec. I jak widać w tej roli radzi sobie również doskonale. Jednak szczęście i spokój rodziny Dextera zostają zakłócone przez pojawienie się kogoś nieoczekiwanego. Kogoś kogo Rita i dzieci zaakceptują bez mrugnięcia okiem ... kogoś kto nie zwiedzie jednak Dextera. Pewnie się powtórzę ... ale polecam zdecydowanie.

Spiderdog86 | 2015-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Kolejna świetna książka ukazująca perypetie naszego ulubionego seryjnego mordercy. Jednakże tym razem muszę się do czegoś przyczepić. Dexter jest chodzącą maszynką do zabijania,świetnie wyszkoloną przez Harry`ego. Facet prawie nie ma uczuć (te coraz częściej zaczynają w nim kiełkować),zna się na technikach cichej eliminacji przeciwników, zna się na broni niekonwencjonalnej,a nawet na palnej,choć za nią nie przepada.Jest silny,młody i wysportowany. Dlatego powoli zaczyna mnie wkurzać,że coraz częściej traci kontrolę.Coraz częściej daje się łapać i gdyby nie łut szczęścia (często w postaci jego przybranej siostry) to zginąłby niejeden raz,co człowiekowi jego pokroju nie powinno się przydarzyć.Mam nadzieję,że w następnych częściach to Dexter będzie górą za każdym razem,bo Dexter fajtłapa wpadająca w tarapaty jest nie do przyjęcia :)

L3nor | 2015-01-10
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Czytam, coraz bardziej zagłębiam się w dawniej mroczny świat i zastanawiam się, co takiego wszyscy w tym widzą.
Dexterowi rodzi się córka, która otrzymuje imiona Lily Ann. Od tej chwili znika nasz ulubiony potwór z sąsiedztwa. Pojawia się jego karykatura, żałosny "Dex-Tatuś", który jedyne, co potrafi, to mamrotać do siebie zapewnienia, że kończy z zabijaniem, i ignorować Pasażera. W tej części gdzieś wytracił się mój ulubiony bohater. Skończyły się urocze wycieczki i nocne przejażdżki łodzią, zdarzają się sporadycznie, jeśli w ogóle - i choć po każdej człowiek ma nadzieje, że wszystko wróci na stare tory, to irytujące, naiwne i głupie słowa niegdyś niezwykłego bohatera wszystko niszczą. Jego tajemniczość, mrok, czyli to, co było w nim oryginalne i niezwykłe - zniknęło. Dodatkowo stał się tępy, skoro nie potrafił zauważyć podawanych mu pod nos wskazówek, a gdzieś pomiędzy jedną a drugą pułapką, w które, nawiasem mówiąc, nagminnie wpadał, zrobiła go w konia jakaś chora psychicznie...

Sylwiaczek | 2013-10-04

Nie mogę się oprzeć, alby tej konkretnej książce wystawić pisemną opinię :)

Na początek wyjaśnię dlaczego. Otóż Dextera Morgana poznałam jako postać serialową - jak dla mnie jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną i nie do przebicia. Zaczęłam oglądać serial, kiedy na sieci było udostępnionych juz pięć sezonów. Dosłwonie go wchłonęłam :D
Podczas oczekiwania na sezon szósty odkryłam, że Dexter został wymyślony przez pisarza - Jeffa Lindsaya - a że kocham książki, sięgnęłam dzieje spisane analityka krwi z wydziału zabójtw malowniczego miasta Miami na Florydzie. Nie zawiodłam się!

Nieco zaszokował mnie pierwowzór bohatera, który nie zabija swoich ofiar szybko i litościwie, a dokonuje na nich brutalnej wiwisekcji (chociaż, jak się nad tym głębiej zastanowić, to jednostki, którym "wymierza sprawiedliwość" na miłosierne traktowanie raczej nie zasługują XD). Ta skłonność do sadyzmu trochę mi do Dextera nie pasuje, dlatego pod tym względem wolę jego złagodzoną wersję serialową, co nie...

surgeon | 2011-10-26
Na półkach: Przeczytane, 2011

Dexter... Wspaniały Dexter. Mój ukochany dobry morderca.

Warto byłoby choć troszkę wspomnieć o autorze naprawdę niecodziennego, przezabawnego i intrygującego cyklu powieściowego.

Jeff Lindsay - tak naprawdę jest to pseudonim literacki amerykańskiego powieściopisarza i dramaturga Jeffreya P. Freundlicha (ur. 14 lipca 1952 r. w Miami).

W 1975 r. ukończył Middlebury College w Vermont. Obecnie mieszka w Cape Coral (południowa Floryda) wraz ze swoją żoną Hilary Hemingway, która jest córką Leicestera Hemingwaya – młodszego brata Ernesta Hemingwaya.

Makabryczne, szokujące i - o paradoksie - zabawne powieści Jeffa Lindsaya odniosły międzynarodowy sukces. Są wydawane w 30 krajach. Bohater tych najbardziej przewrotnych thrillerów ostatnich lat - seryjny morderca, który morduje tylko "złych", a zarazem sumienny pracownik policyjnego laboratorium kryminalistycznego - stał się znany na całym świecie dzięki amerykańskiemu serialowi telewizyjnemu, wyróżnionemu najważniejszymi nagrodami: Emmy,...

Matek26bn P | 2018-02-03
Przeczytana: 28 stycznia 2018

Czyli pierwsze były książki, serial później. Nie wiedziałem tego.
Serial oglądałem, parę ładnych sezonów, podobał mi się. 5 tom historii podobał mi się jednak bardziej, może sprawić, że sięgnę po wcześniejsze wersje by dokonać pełnego porównania.
Historia jest inna niż większość, główny bohater niby pozytywny ale jednak morderca. Zabija tych złych ale męczy ich przed śmiercią, karmiąc tym swojego "mrocznego pasażera". Jednoznacznie ocenić tego wszystkiego nie można, ile ludzi tyle opinii o tej historii, dlatego ona mi się podoba. Ta część jakoś potencjału szczególnie nie wykorzystuje- stara się kręcić wokół rodzinnej sielanki otoczonej tajemniczą grupą kanibali zła jednak nie jest. Domyślam się, że te ciekawsze wątki wcześniej wyczerpały się.

Pinokio1983 | 2015-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Nic nie poradzę, mam słabość do Dobrego Dextera. I co mogę napisać? Uczłowieczany na siłę król sucharów wrócił w dużo lepszej formie, niż w tomie czwartym! Co więcej, znów pojawia się jego brat, Rita jest wiecznie wkurzająca, a po ulicach Miami grasują kanibale. Generalnie - dzieje się sporo i szybko.