Odrodzone narodziny

Tłumaczenie: Anna Otffinowska
Wydawnictwo: Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA
Birth reborn
83-7054-101-1
poród, naturalny, poród w wodzie
poradniki
Reyka

"Odrodzone Narodziny" to przełom we współczesnym położnictwie, Pokazuje, jak lekarz wraz z położnymi pracują, by kobiety rodziły w zgodzie z własnymi potrzebami, bezpiecznie, naturalnie. Ta książka zmieniła zapatrywania wielu specjalistów na to,czym poród może i powinien być.

źródło opisu: nota wydawcy

Karo Karopiszetu | 2018-01-19

Jest to niewątpliwie książka ważna, mówiąca o przemianach jakie zachodziły w postrzeganiu i w przebiegu porodu naturalnego. Dzięki Michaelowi Odentowi i jego klinice w Pithivers. Tam zachodzą zmiany i jakich marzą kobiety w latach 70/80. Możliwość rodzenia w dogodnej pozycji, jaką wybierze kobieta, porodu w wodzie, obecność położnej, brak wielkich zimnych sal, brak pozycji leżącej w porodzie naturalnym. Intymność, muzyka, obecność partnera, zmniejszona działalność urządzeń elektrycznych. To wszystko staje się faktem i dzięki działalności personelu idzie w świat. Niemniej jednak ciągle musimy pamiętać, kiedy książka była pisana i jak wtedy wyglądało położnictwo. Owszem, w nowych wydaniach zawierają się kolejne wstępy i tłumaczono niektóre sprawy i nieporozumienia z wydania pierwszego. Jednak dalej wydaje mi się, że jeśli książka trafi do rąk kobiety np. która jest w swojej pierwszej ciąży, do tej pory niewiele miała wspólnego z położnictwem i porodem w ogóle, to może jej to troszkę...

silmaril9 | 2018-02-10
Justyna | 2017-08-05