Chmury i zegary, czyli wybrane metafory filozoficzne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-262-0176-9
filozofia i etyka
IronWoman

Brzytwa Ockhama, ogień Humea, maszyna Turinga czy jaskinia Platona Czy na pewno wiemy, co oznaczają te słynne metafory filozoficzne? Dlaczego właściwie warto je znać? Wyjaśnienie argumentacji użytych przez wielkich myślicieli przedstawione w niniejszej książce staje się przyczynkiem do rozważań o świecie, umożliwiających zrozumienie nas samych, a także pozornie odległych i złożonych mechanizmów rzeczywistości. Autor wskazuje na obecność problematyki filozoficznej właściwie we wszystkich obszarach ludzkiej aktywności. Umożliwia to spojrzenie na niemal całą współczesną panoramę myśli - oderwane od wąskiej specjalizacji - z uwzględnieniem zarówno tradycyjnych argumentacji, jak i najnowszych tendencji filozoficznych, z nawiązaniem do literatury, sztuki, kultury popularnej, a także rezultatów nauk szczegółowych: psychologii, socjologii, biologii, fizyki czy matematyki.

Marcin Miłkowski | 2016-05-14

Książka jest plagiatem.