Nieznanym szlakiem

978-83-756508-8-4
podróże, Azja, Afryka
literatura faktu
Marta

"Nieznanym szlakiem" to zbiór opowiadań, do których natchnienie i tematy czerpał autor ze swoich licznych podróży po Europie, Azji i Afryce. Tom ten jest więc wachlarzem różnorodnych utworów przesyconych egzotycznymi kolorami, atmosferą dalekich krajów o obcych lądów: tych gorących i tych lodowatych. Każda z nowel stanowi jednak odrębną historię dramatu człowieka doświadczonego przez los i...

Każda z nowel stanowi jednak odrębną historię dramatu człowieka doświadczonego przez los i daje Czytelnikowi możliwość głębokich refleksji na tematy ogólnoludzkie. Wystarczy jedynie sięgnąć ręką i wybrać któreś z tych opowiadań, by znaleźć się na kilka chwil w niezwykłej scenerii i niepowtarzalnym klimacie utworów wielkiego podróżnika i wnikliwego obserwatora - A.F. Ossendowskiego.

źródło opisu: Wydawnictwi LTW, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Lisowczyk | 2017-12-23

Trzeba być dobrym obserwatorem otaczającego nas Świata aby napisać tak prostą książkę. Trzeba posiadać wiedzę i wyobraźnie.Któż zatem mógł napisać taki zbiór opowiadań lepiej niż Ossendowski. Podróżnik, gawędziarz i naukowiec opisuje różne przygody z roznych zakątków.Wiele wniosków oraz niedokończonych myśli. Niektóre historie zapewne gdzieś widziane lub słyszane i trochę ubarwione. Czyli to Ossendowski lubił najbardziej. Polecam!

Bonifacius | 2018-04-14
Przeczytana: 11 kwietnia 2018

Wspaniałe opowiadania, niesamowity styl - ponadczasowy. Czytałem jednym tchem i sięgam po kolejne książki tego autora.

Mariusz Dombrowski | 2014-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2014

Opowieści są krótkie i proste ale bardzo barwne i ujmujące. Tło historyczne bardzo realistyczne.

Dan Szabel | 2012-06-04
Przeczytana: 18 maja 2012

najlepsze ze zbiorów,godne uwagi i dające powód do rozmyślań to "Nieznanym szalkiem" oraz "Na Olchonie"

Luna | 2017-05-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017