Nieznanym szlakiem

978-83-756508-8-4
podróże, Azja, Afryka
literatura faktu
Marta

"Nieznanym szlakiem" to zbiór opowiadań, do których natchnienie i tematy czerpał autor ze swoich licznych podróży po Europie, Azji i Afryce. Tom ten jest więc wachlarzem różnorodnych utworów przesyconych egzotycznymi kolorami, atmosferą dalekich krajów o obcych lądów: tych gorących i tych lodowatych. Każda z nowel stanowi jednak odrębną historię dramatu człowieka doświadczonego przez los i...

Każda z nowel stanowi jednak odrębną historię dramatu człowieka doświadczonego przez los i daje Czytelnikowi możliwość głębokich refleksji na tematy ogólnoludzkie. Wystarczy jedynie sięgnąć ręką i wybrać któreś z tych opowiadań, by znaleźć się na kilka chwil w niezwykłej scenerii i niepowtarzalnym klimacie utworów wielkiego podróżnika i wnikliwego obserwatora - A.F. Ossendowskiego.

źródło opisu: Wydawnictwi LTW, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Dan Szabel | 2012-06-04
Przeczytana: 18 maja 2012

najlepsze ze zbiorów,godne uwagi i dające powód do rozmyślań to "Nieznanym szalkiem" oraz "Na Olchonie"

Mariusz Dombrowski | 2014-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2014

Opowieści są krótkie i proste ale bardzo barwne i ujmujące. Tło historyczne bardzo realistyczne.

książek: 2035
Usti | 2016-05-16