KSIĄŻKI WYBRANE: Wielki gracz, Blue Bistro, Wydział spraw zamkniętych, Kobieca Agencja Detektywistyczna nr 1,

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki Wybrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Reader's Digest
The Broker; Blue Bistro ; The Closers ; The No.1 Ladies' Detective Agency
czteropak
A--

Skrócone wersje książek: 1. Wielki gracz / John Grisham ; [tł. Robert Sudół]. 2. Blue Bistro / Elin Hilderbrand ; [tł. Małgorzata Żbikowska]. 3. Wydział spraw zamkniętych / Michael Connelly ; [tł. Marcin Stopa]. 4. Kobieca agencja detektywistyczna nr 1 / Alexander McCall Smith ; [tł. Tomasz Bieroń]. - John Grisham - Wielki gracz Joel Backman, ongiś wielki giełdowy gracz i drugi człowiek w...

Skrócone wersje książek:
1. Wielki gracz / John Grisham ; [tł. Robert Sudół].
2. Blue Bistro / Elin Hilderbrand ; [tł. Małgorzata Żbikowska].
3. Wydział spraw zamkniętych / Michael Connelly ; [tł. Marcin Stopa].

- John Grisham - Wielki gracz

Joel Backman, ongiś wielki giełdowy gracz i drugi człowiek w Waszyngtonie, a obecnie ułaskawiony przestępca, ukrywa się w Bolonii. Musi zmienić tożsamość, by ocalić swe życie. Jego dawni wrogowie mają bowiem dobrą pamięć i zrobią wszystko, by wejść w posiadanie ściśle tajnej informacji państwowej rangi, którą pomimo lat odsiadki Backman wciąż dysponuje.

- Elin Hildrebrand - Blue Bistro

Blue Bistro to najmodniejsza restauracja na położonej u wybrzeży Atlantyku wyspie Nantucket. Słynie ze swej kuchni i niepowtarzalnej, romantycznej atmosfery. Adrienne Dealey, śliczna młoda kobieta, która rozpaczliwie poszukuje stałej pracy, znajdzie ją właśnie tutaj. Wraz z otwarciem sezonu zostaje zatrudniona jako zastępca kierownika. Od tej pory jej los zwiąże się z losem Blue Bistro. To właśnie tu, na Nantucket, przeżyje najpiękniejsze lato swego życia..

- Michael Connelly - wydział spraw zamkniętych

Detektyw Harry Bosch po latach przymusowej bezczynności wraca do służby w Departamencie Policji Los Angeles, by podjąć śledztwo w sprawie zbrodni sprzed siedemnastu lat. W rejestrze przestępstw to zaledwie sygnatura, lecz dla rodziny Rebecki - wciąż krwawiąca rana. Czy Bosch zdobędzie nowe dowody i doprowadzi w końcu mordercę przed oblicze sprawiedliwości?

- Alexander McCall Smith - Kobieca Agencja Detektywistyczna nr 1

Jeśli nagle zniknie twój mąż lub padniesz ofiarą oszustwa, a przypadek sprawi, że mieszkasz w Botswanie w pobliżu Gabarone, musisz odszukać mmę Ramotswe. Ta miła, pozornie naiwna kobieta jest właścicielką Kobiecej Agencji Detektywistycznej nr 1. I nie ma dla niej spraw nierozwiązanych. Wkrótce się przekonasz, że damski spryt oraz niezawodna intuicja potrafią zwyciężyć nawet tam, gdzie przeciw prawdzie sprzysięgną się wszystkie czarnoksięskie moce.

Wielki gracz - „Zaskakujące zwroty akcji... Grisham nie traci formy!”
Publishers Weekly

Blue Bistro - „Bawi, zachwyca i bez reszty absorbuje.”
Booklist

Wydział spraw zamkniętych - „Mroczna powieść, fascynuje i budzi grozę.”
Daily Mail

Kobieca Agencja Detektywistyczna nr 1 - „Zachwyci wszystkich, nie tylko amatorów powieści sensacyjnej.”
Publishers Weekly

źródło opisu: Reader's Digest, 2006

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Gosia | 2015-07-11
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 11 lipca 2015

Jedyną pozycją, którą mogę polecić jest "Wielki Gracz". Reszta mizerna.

Karo Kuchta | 2014-10-10
Sabi | 2013-10-03