Afgańczyk, Bezpieczna przystań, Posłanniczka prawdy, Zew natury

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki Wybrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Reader's Digest
Afghan; Safe harbor; Messenger of truth : a Maisie Dobbs; Call of the wild
czteropak
A--

Skrócone wersje powieści: 1. Afgańczyk / Frederick Forsyth ; [tł. Robert Sudół]. 2. Bezpieczna przystań / Luanne Rice ; [tł. Elżbieta Zychowicz]. 3. Posłanniczka prawdy / Jacqueline Winspear ; [tł. Marcin Stopa]. 4. Zew natury / Guy Grieve ; [tł. Jerzy Bokłażec]. - Frederick Forsyth - AFGAŃCZYK Światem wkrótce wstrząśnie niewyobrażalny akt teroru. Jego cel, miejsce i czas to ściśle...

Skrócone wersje powieści:
1. Afgańczyk / Frederick Forsyth ; [tł. Robert Sudół].
2. Bezpieczna przystań / Luanne Rice ; [tł. Elżbieta Zychowicz].
3. Posłanniczka prawdy / Jacqueline Winspear ; [tł. Marcin Stopa].
4. Zew natury / Guy Grieve ; [tł. Jerzy Bokłażec].

- Frederick Forsyth - AFGAŃCZYK

Światem wkrótce wstrząśnie niewyobrażalny akt teroru. Jego cel, miejsce i czas to ściśle strzeżona tajemnica. Al. Kaida znów wkracza do akcji. Słynny afgański bojownik Ismat Khan, więziony w bazie Guantanamo na Kubie, odmawia wszelkich zeznań. Tymczasem zachodnie wywiady podejmują śmiertelnie niebezpieczną grę operacyjną. W miejsce więzionego taliba podstawiają swojego agenta - pułkownika Mike'a Martina. Bohaterski komandos ma dotrzeć do serca al. Kaidy. To jedyny ratunek dla zachodniej cywilizacji

- Luanne Rice - BEZPIECZNA PRZYSTAŃ

W życiu Danny Underhill, malarki o rosnącej międzynarodowej sławie, następuje bolesny przełom. Jej karierę i plany osobiste niweczy tragiczna śmierć ukochanej siostry. Dana przestaje widzieć sens uprawiania sztuki. Porzuca malarstwo i opuszcza Francję. Powraca do Connecticut, by zaopiekować się dwiema osieroconymi siostrzenicami. Rodzina potrzebuje teraz jej pomocy. I to jest najważniejsze. Malarstow może zaczekać. Ale miłość okazuje się znacznie mniej cierpliwa.

- Jacqueline Winspear - POSŁANNICZKA PRAWDY

Londyńskim światem artystycznym wstrząsa tragiczne wydarzenie. W przeddzień długo oczekiwanego wernisażu swych dzieł ginie Nick Basington-Hope, - kontrowersyjny malarz o słynnym nazwisku. Mimo że policja uznaje to za nieszczęśliwy wypadek, panna Maisie Dobbs - psycholog i detektyw - nie daje wiary takiej wersji. Wytrwale i konsekwentnie prowadząc własne śledztwo, odkrywa fakty, która rzucają nowe światło na tajemnicę życia i śmierci wybitnego artysty.

- Guy Grieve - ZEW NATURY

Spętany niewolą i monotonią biurowej rutyny, Guy Grieve marzy o ucieczce od cywilizacji. Wierzy, że znajdzie miejsce, w którym, żyjąc w zgodzie z naturą, posłuszny jej prawom, odkryje prawdę o sobie samym. Gdy jego marzenia stają się obsesją, Guy postanawia je urzeczywistnić. Wyznacza sobie ambitny cel.
Będzie nim Alaska. Zbuduje tam chatę z bali, nauczy się polować, samotnie przetrwa zimę w borealnych lasach. Rezygnuje z pracy, żegna się z rodziną. Wyrusza na spotkanie wielkiej przygody.

AFGAŃCZYK– „Apokaliptyczny western epoki, która nastała po 11 września 2001 roku”
KIRKUS REVIEW

BEZPIECZNA PRZYSTAŃ– „ Niezwykłe połączenie realizmu i romantyzmu. Sentymentalna przygoda dla każdego czytelnika”
THE DENVER POST

POSŁANNICZKA PRAWDY– „Uczta dla wielbicieli thrillerów historycznych. I nie tylko dla nich.”
LIBRARY JOURNAL

ZEW NATURY– „ Ta mrożąca krew w żyłach opowieść o samotnej zimie w alaskijskiej puszczy to nie fikcja, lecz prawda.”
BOOKLIST

Anfa | 2012-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2012

Moja opinia dotyczy "Bezpiecznej przystani" z tego zbioru, gdyż tylko to miałam okazję przeczytać. Przeczytałam dla zasady- skoro już zaczęłam. Straszny gniot. Przypomniało mi się jak w okresie nastoletnim postanowiłam napisać książkę i myślę, że wyszło by coś podobnego. Takie właśnie miałam odczucie czytając "Bezpieczną przystań", że napisał to ktoś zupełnie niedoświadczony. Byle jakie romansidło.

Hikki | 2013-01-12
Przeczytana: styczeń 2013

Z czterech Książek Wybranych przeczytałam tylko skróconą wersję Zewu Natury Grieve'a. Powieść była jak dla mnie zbyt płaska, od początku było wiadomo, że będzie happy end. Losy Guya to autentyczna historia, dziennik autora. Wyprawa na Alaskę, nauka różnych zachowań i istna szkoła przetrwania nie porwały mnie. Mimo iż wiedziałam, że wszystko skończy się dobrze przeczytałam te ponad sto stron i sama nie wiem, czy polecić, czy nie.

Łukasz Pianko | 2013-08-27
Przeczytana: 2012 rok

Najlepsze książki w tym zbiorze to Afgańczyk oraz Zew Natury który daje wiele do rozważań o swoim życiu. Afgańczyk przedstawia iż życie posiada dwie strony medalu, a Zew Natury jak ważna jest przyjaźń szczególnie w trudnych warunkach. Reszta czyli Posłanniczka Prawdy jak i Bezpieczna Przystań to zwykłe książeczki dla zabicia nudy nie są interesujące.

Magnificat | 2013-07-23

Przeczytałam ,,Bezpieczną przystań". Hmm... Ujdzie, ale gdyby ktoś zapytał mnie jakie książki przygodowe bądź powiązane z romantyzmem mogłabym mu polecić nie pomyślałabym o tej książce.

Anna Mus | 2011-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2011

Świetna lektura, zwłaszcza na wakacje. Szkoda tylko, że są to skrócone wersje. Najbardziej podobał mi się Zew Natury, po przeczytaniu którego samemu ma się ochotę zamieszkać na Alasce.

| 2013-01-09

Przeczytałam Bezpieczną Przystań z podziału książki na cztery opowieści. Ciekawa historia, zagadkowa dlatego wzbudza zainteresowanie u czytelnika.

aleksandraczyta | 2012-11-13
Na półkach: Przeczytane, Wyzwanie 2012
Przeczytana: 20 listopada 2012

Nie rozumiem połączenia ze sobą czterech tak różnych powieści. Przeczytałam dwie. "Bezpieczna Przystań" oraz "Posłanniczka prawdy".

natty089 | 2016-09-28
Przeczytana: 28 września 2016