Wspólnotowe prawo imigracyjne /Monografie

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
biznes, finanse

Monografia przybliża dorobek prawny Wspólnoty Europejskiej w dziedzinie imigracji, rozwijany w ramach kompetencji przekazanych organizacji przez państwa członkowskie na podstawie Traktatu Amsterdamskiego. W publikacji przedstawiono oraz poddano analizie m.in.: genezę i źródła wspólnotowego prawa imigracyjnego, przesłanki i uwarunkowania jego dotychczasowego i przyszłego rozwoju, podstawowe pojęcia związane z imigracją i wspólnotowym prawem imigracyjnym, metody prawne integracji w dziedzinie imigracji, poszczególne regulacje i projekty legislacyjne dotyczące wjazdu i pobytu na terytorium państw członkowskich wybranych kategorii obywateli państw trzecich (studentów, naukowców, osób podejmujących zatrudnienie, członków rodzin) służące zwalczaniu nielegalnej imigracji. Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,

jud123 | 2011-11-21

Wyczerpująca temat.