Stefania i tamto życie

Stephanie und das vorige Leben
8307001936
podróże w czasie
Lil

Powieść podejmująca jeden z klasycznych motywów literatury fantastycznej: przeniknięcie świadomości ludzkiej w ciało innego, żyjącego kilkaset lat wcześniej człowieka. To jednak, co dotąd bywało najczęściej tylko pretekstem do rozwinięcia zawikłanej intrygi, traktuje Rosendorfer także jako podłoże fantastycznego eksperymentu, który pozwala mu skonfrontować ze sobą sposoby myślenia i obyczajowość dwóch zupełnie różnych epok i kultur.

[Czytelnik, 1980]

Julia Jankowska | 2016-01-19