Podatki w Polsce zarys wykładu

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Bookmarket
biznes, finanse

Opracowanie ma charakter podręcznika, który może być przydatny i wykorzystywany zarówno w realizacji celów dydaktycznych, jak i może być pomocny w codziennej pracy wielu przedsiębiorców. Dlatego też z punktu widzenia dydaktycznego książka wydaje się szczególnie wartościowa. z pewnością będzie pożyteczna dla bardzo wielu czytelników, w tym także dla studentów poznających meandry tej rozległej w przepisy dyscypliny prawa. Wiadomo, że prawo podatkowe odgrywa kluczową rolę wśród obowiązujących przepisów w kraju, bowiem każdy z nas ma z nim do czynienia w większym bądź mniejszym zakresie. Reguluje ono także sferę związaną z prowadzeniem działalności gospodarczej i stąd też jest istotnym elementem kształtującym całość stosunków społeczno-gospodarczych w kraju. Recenzowana książka może więc potencjalnie zainteresować prawie każdego i dlatego przekazanie czytelnikowi tak syntetycznego, zarazem wielostronnego ujęcia materiału, obejmującego różne aspekty problematyki podatkowej, jest bardzo pożądane. Należy podkreślić, że cenna w opracowaniu jest zarówno poruszana problematyka, jak i sama struktura opracowania.

991sylwia | 2016-02-28
Przeczytana: marzec 2015