Oczarowanie Lily Dahl

The Enchantment of Lily Dahl
83-86743-23-9
literatura amerykańska
Lil

Lily Dahl jest dziewczyną w dawnym stylu, piękną i odważną. Podobnie jak inni mieszkańcy miasteczka Webster w Minnesocie, jest związana z tym miejscem szczególnymi więzami. Sekrety, plotki, poufne rozmowy jednoczą tę społeczność równie mocno jak fizyczne granice miejscowości. Ideal Cafe, gdzie pracuje i mieszka Lily, jest sceną dziwnych zachowań osób naznaczonych piętnem inności. W ciągu...

Sekrety, plotki, poufne rozmowy jednoczą tę społeczność równie mocno jak fizyczne granice miejscowości. Ideal Cafe, gdzie pracuje i mieszka Lily, jest sceną dziwnych zachowań osób naznaczonych piętnem inności. W ciągu jednego lata wszyscy ci ludzie, na równi z umarłymi nawiedzającymi teraźniejszość, odmieniają życie dziewczyny i otworzą przed nią nowy, inny świat.

goraraah | 2014-07-04
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014

Niesamowita. Pełna dwuznaczności, przenikających się światów i znaczeń. Moje spotkanie z Lily było gwałtowne i niespodziewane.
Zostałem wciągnięty w świat, który do końca nie zrozumiałem. Świat widziany oczami dziewiętnastoletniej dziewczyny z amerykańskiej prowincji. Ale czy na pewno? Czy jest to miasteczko? Kim jest Lily? Nie znajdziemy tu jasnej odpowiedzi. Ale intuicja nas nie zwiedzie: Autorka zostawia klucze. Ja ciągle ich szukam, te znalezione dopasowuję do zamków drzwi za którymi (być może) są odpowiedzi...

Postanowiłem do niej napisać, do Lily: http://lektury-dla-klas.blogspot.com/

MadameShepard | 2014-02-28

Rewelacyjna. Jak na współczesną książkę, jest niesamowicie uniwersalna i ponadczasowa, jej akcja mogłaby się rozgrywać w dowolnych czasach. Tak piszą zdolne, młode, wrażliwe, inteligentne pisarki. Polskiego odpowiednika - brak.

medusozoa | 2015-08-07
kubelot | 2015-06-27