Rozkwit i upadek I Rzeczypospolitej

Wydawnictwo: Bellona
historia, I Rzeczpospolita, ustrój
historia
Łukasz Kuć

To wyjątkowe dzieło stanowi zbiór esejów historycznych z dziejów Rzeczpospolitej Obojga Narodów pod redakcją prof. Butterwicka z Queen's University w Belfaście. Rozmaite aspekty historii państwa polsko-litewskiego na przestrzeni kilku wieków przedstawione zostały z perspektywy europejskiej. Autorzy prac to zasłużeni badacze historii, pochodzący z Wielkiej Brytanii, Litwy, Niemiec i Polski. Zakres chronologiczny zbioru obejmuje okres od początku formowania się monarchii polsko-litewskiej w XVI w. - aż po panowanie Stanisława Augusta Poniatowskiego. Książka w przystępny sposób prezentuje historię monarchii połączonej unią z Litwą z uwzględnieniem najnowszych tendencji historiograficznych, a bogactwo odniesień do oryginalnych źródeł oraz istotnych opracowań zapewnia jej wysoką wartość naukową.

Łukasz Kuć | 2011-01-07
Przeczytana: 01 stycznia 2011

Zbiór esejów z konferencji, która odbyła się ponad 10 lat temu w Belfaście. Wszystkie problemy podnoszone w tej książce mamy w polskiej literaturze naukowej opracowane szerzej i lepiej. Wydawanie tego typu pozycji na polskim rynku nie wnosi niczego nowego.

Pio | 2013-11-05
Na półkach: 2013, Przeczytane