Poczet serc polskich

Wydawnictwo: Anabasis
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
MissMi

Takiej książki do tej pory nie napisał nikt. Autorzy poszukują serc, które wyjęto kiedyś z ciała i pochowano oddzielnie. Można je znaleźć w kościołach i kaplicach, w domach zakonnych i na cmentarzach, ukryte są w ołtarzach i kryptach podziemnych, obecne w ścianach katedr i okolicznościowych pomnikach. Książka jest oryginalną, niespotykaną dotąd próbą spojrzenia na przeszłość, na szeroko rozumianą historię polskiej kultury, obyczajowości i tradycji. Portretowane w niej postacie ? monarchowie, hetmani, kardynałowie, biskupi, ale także i zwykli zjadacze chleba ? poprzez charakterystyczne fragmenty swoich życiorysów tworzą przebogatą panoramę naszych dziejów, zbiorowych wzlotów i upadków, przedstawiają gamę podobieństw i różnic wyciśniętych w naszej świadomości.

grzegorzzg | 2014-08-14

Bardzo ciekawa książka o specyficznym temacie, każdego co się interesuje historią powinna zaciekawić. Polecam.

ellatiene | 2013-05-26
Przeczytana: 2008 rok