Żydzi, Judaizm, sztuka, architektura
historia
Ania

"Książka ukazuje dzieje osadnictwa żydowskiego i architekturę bożniczą dawnej Rzeczpospolitej. Obejmuje okres od X w. po Holokaust i II wojnę światową, kiedy to wiele śladów obecności Żydów w polskim krajobrazie zostało zniszczonych. Autorzy przedstawiają niepowtarzalny koloryt żydowskich dzielnic w miastach i miasteczkach dawnej Rzeczpospolitej, opisują bujny rozwój kultury żydowskiej w Polsce, zwłaszcza w Złotym Wieku - między połową XVI a połową XVII w., kiedy to mieszkało tutaj 80% Żydów europejskich."

książek: 1951
Penelopa | 2016-03-04