Pieśni

Tłumaczenie: Józef Birkenmajer
Książka jest przypisana do serii/cyklu "To jest poezja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Carmina
83-7255-835-3
Poezja antyczna, Horacy
klasyka
Jeanpaul

W „Pieśniach” zawarty został „program” poetyki Horacego, dla którego szczególnie istotne były: kontynuowanie i pogłębianie związków z klasyczną poezją grecką, podkreślenie roli poety jako nauczyciela i mentora, ukazującego i utrwalającego rzeczywistość. Filozoficzna wymowa „Pieśni” swoją specyfikę zawdzięcza niecodziennemu połączeniu elementów myśli stoickiej i epikurejskiej, jakie dokonało się na kolejnych etapach artystycznej drogi Horacego. Ta niespotykana synteza dwóch odrębnych filozofii antycznych zaowocowała narodzinami oryginalnej ideologii poety, która znalazła swój wyraz we wszystkich dziełach Horacego.

książek: 1993

Kiedy byłam mniejsza, Horacy kojarzył mi się z postacią z Disneya, teraz to zupełnie inna bajka:-) Głównie kojarzę go z wiersza 'Wybudowałem sobie pomnik' oraz Listu do Pizonów.

dymitrop | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016