Nie znam takiego monarchy. Jan Kiliński

Seria: Z medalionem
Wydawnictwo: Śląsk
historia
adamats

Literatura piękna wyniosła go na niebotyczne piedestały, lecz dawna historiografia traktowała dość powściągliwie. Heros czy "żołnierz samochwał", ucieleśnienie ducha insurekcji 1794 roku czy "skromna ptaszyna". Jakiż więc był szewc-pułkownik Jan Kiliński? Jaką rolę odegrał w dramatycznych wydarzeniach końca XVIII wieku w Polsce? Czy słusznie uważany jest za jeden z największych symboli-mitów w...

Heros czy "żołnierz samochwał", ucieleśnienie ducha insurekcji 1794 roku czy "skromna ptaszyna". Jakiż więc był szewc-pułkownik Jan Kiliński? Jaką rolę odegrał w dramatycznych wydarzeniach końca XVIII wieku w Polsce? Czy słusznie uważany jest za jeden z największych symboli-mitów w naszej narodowej historii?
W tej książce, przynoszącej żywo i barwnie opisane koleje życia Kilińskiego, znajdzie Czytelnik odpowiedzi na te pytania.
(Od Wydawcy)

Krystyna | 2013-08-10